INFOLINIA +48 58 557 07 77 | Skontaktuj się z nami

VAT 0% DLA SZKÓŁ

Jaki monitor do biura wybrać?

Jaki monitor do biura wybrać?

Czego dowiesz się z tego artykułu:

Poszukując monitora do biura należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Parametry takie jak przekątna, rozdzielczość czy kąty widzenia pozwalają na ocenę funkcjonalności danego modelu. Warto pamiętać też o aspektach związanych z wygodą i ergonomią pracy. Mowa tu przede wszystkim o regulacji kąta pochylenia, kącie obrotu czy technologii zapewniającej ochronę wzroku. Jaki monitor sprawdzi się więc najlepiej w pracy biurowej?

Najlepszy monitor do biura — na co zwrócić uwagę?

Dobry monitor do pracy biurowej o zadowalających parametrach można kupić w całkiem korzystnej cenie. Cechy takie jak jakość matrycy, odpowiednia przekątna czy rozdzielczość powinny zapewniać użytkownikowi jak największy komfort i być dostosowane do jego codziennych zadań. Model urządzenia, który sprawdzi się w przypadku pracy z danymi i tekstem, nie zagwarantuje optymalnych warunków programiście. Oznacza to, że dla najlepszej efektywności, warto dobrze zorientować się w znaczeniu poszczególnych parametrów. Oto one:

  • Rozdzielczość ekranu — określa gęstość rozmieszczenia pikseli. Przedstawia się ją za pomocą liczby pikseli w pionie i w poziomie. Im wyższa wartość, tym obraz ostrzejszy i wyraźniejszy.  Osoby często pracujące z kilkoma otwartymi oknami bądź programami docenią monitory z dużą rozdzielczością. Obecnie za minimum uznaje się rozdzielczość Full HD (1920 × 1080 pikseli). Większą przestrzeń roboczą zagwarantują urządzenia w rozdzielczości 2K lub 4K. 
  • Przekątna ekranu — to długość pomiędzy dwoma przeciwległymi rogami wyrażona w calach. Do prostych zadań w edytorze tekstu lub arkuszu kalkulacyjnym czy przeglądania internetu w zupełności wystarczy urządzenie od 17” do 22”.
  • Kąt widzenia — określa zakres kątów, pod jakimi można obserwować ekran bez utraty jakości obrazu. Do samodzielnego korzystania sprawdzi się model TN. Jeśli podczas pracy konieczne jest patrzenie na monitor z boku lub w towarzystwie innych osób siedzących po skosie, lepiej sprawdzi się model z matrycą MVA/PVA lub IPS. 
  • Dodatkowe złącza — w przypadku nowszych urządzeń do dyspozycji użytkowników jest wiekowe już DVI lub niemal standardowe HDMI. Coraz więcej monitorów może być obsługiwanych również za pośrednictwem USB-C.
  • Ergonomia — regulacja w zakresie kąta nachylenia, wysokości czy kąta obrotu pozwala na ustawienie położenia monitora według własnych preferencji. 

Po uwzględnieniu opisanych właściwości monitorów można już bez problemu wybrać wydajne urządzenie dostosowane do typu wykonywanej pracy. Warto postawić przede wszystkim na dużą przestrzeń roboczą na ekranie monitora, wynikającą z rozdzielczości i przekątnej urządzenia. 

Monitor do biura — propozycje

Wiedząc już, jakie parametry wziąć pod uwagę, dużo łatwiej będzie wybrać najlepszy monitor do biura. W razie dalszych problemów, poniżej znajduje się lista propozycji modeli,  które sprawdzą się na co dzień w pracy.

  • HP 23” Z23i - Ten 23” calowy monitor z rozdzielczością ekranu 1920 × 1080 zapewni optymalne warunki do wykonywania większości prac biurowych. Dzięki możliwości regulacji wysokości i obrotu o 180 stopni wokół własnej osi pozwoli na dopasowanie jego położenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zastosowana matryca IPS gwarantuje wysoką jakość obrazu, wierne odwzorowanie kolorów i szeroki kąt widzenia.

  • Samsung SyncMaster 22” S22C450 - Monitor od firmy Samsung z 22-calowym ekranem stwarza komfortowe warunki do prac biurowych. Rozdzielczość 1680 × 1050 okazuje się zupełnie wystarczająca do wykonywania podstawowych czynności związanych np. z edycją tekstu czy pracą w prostych programach komputerowych. W urządzeniu wykorzystano matrycę TN, która cechuje się krótkim czasem reakcji, a także brakiem efektu smużenia. Jest tania i powszechnie wykorzystywana w wielu monitorach. 

  • Fujitsu 24” B24W - 6 - Monitor japońskiej firmy Fujitsu zapewnia wygodną przestrzeń do pracy dzięki panoramicznemu ekranowi w formacie 16:10. Takie proporcje pozwalają na wykonywanie czynności nawet w kilku programach jednocześnie. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone we wbudowane głośniki, dzięki czemu w razie potrzeby odtworzenia dźwięku, nie trzeba martwić się o zakup dodatkowych urządzeń. Ten model ma również Hub USB, co daje możliwość wpięcia urządzeń bezpośrednio do monitora. 

  • Dell 27” U2713 - Monitor marki Dell wyposażony został w 27-calowy ekran z matrycą IPS. Urządzenie wyróżnia się poczwórną rozdzielczością HD, czyli WQHD. Ekran 2560 × 1440 pozwala na otwieranie  dużych arkuszy kalkulacyjnych bez konieczności przewijania. Ten model został również wyposażony w opcję regulacji wysokości, co zapewnia użytkownikowi duży komfort pracy.

  • LG 17” L1734s - Monitor LG z 17-calowym ekranem to kompaktowe rozwiązanie do biura, w którym nie ma zbyt wiele miejsca. Zastosowana matryca TFT, nazywana aktywną, cechuje się dobrą jakością barw i wyższymi parametrami w porównaniu do zwykłych matryc LCD. Ze względu na niskie kąty widzenia, sprawdzi się dobrze do indywidualnego korzystania. Czas reakcji wynoszący 5 ms zapewni komfort podczas codziennej pracy z różnymi programami, gdyż skutecznie ogranicza zmęczenie wzroku użytkownika.

W naszej ofercie znajdziesz także inne monitory, które sprawdzą się do pracy w biurze.

Polecamy produkty

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej