Jaki laptop dla studenta wybrać? Jaki najlepszy?

Jaki laptop dla studenta wybrać? Jaki najlepszy?

Czego dowiesz się z tego wpisu

 

Trudno sobie wyobrazić naukę czy studiowanie bez odpowiedniego komputera. Najlepiej w tej sytuacji sprawdzi się laptop, który łatwo można ze sobą zabrać na zajęcia. Warto jednak wziąć pod uwagę również inne aspekty niż mobilność. Dowiedz się, jak wybrać dobry laptop dla studenta.

Jaki laptop dla studenta?

Zanim możliwy będzie zakup komputera przenośnego, należy zastanowić się, do jakich zadań będzie wykorzystywane urządzenie. Studenci grafiki komputerowej z pewnością będą potrzebować sprzętu o mocnym procesorze oraz wyposażonego w wydajną kartą graficzną. Znacznie mniejsze wymagania sprzętowe będą mieć osoby, które zamierzają na laptopie pisać prace zaliczeniowe oraz korzystać z urządzenia do przeglądania internetu. Dlatego warto zawczasu zastanowić się, jakie parametry powinien mieć laptop dla studenta.

 

Najważniejsze parametry przy wyborze laptopa dla studenta

Przed zakupem komputera przenośnego należy zwrócić uwagę na kilka elementów.

 • Budżet

Warto wcześniej przeanalizować, jakie rozwiązania technologiczne mogą zmieścić się w studenckim budżecie. Niejednokrotnie w takiej sytuacji znacznie korzystniejszy okazuje się zakup sprzętu używanego lub poleasingowego. W ten sposób możliwe jest zamówienie laptopa dla studenta z zaawansowanymi podzespołami, a przy tym w atrakcyjnej cenie.

 • Wielkość

W zależności od preferencji można zdecydować się na zakup komputera przenośnego o różnych rozmiarach. Do najpopularniejszych modeli zalicza się laptopy o wielkości matrycy od 11,6’’ do 15,6 ‘’. Należy w ten sposób dobrać rozmiar ekranu, aby wygodne było korzystanie z komputera przenośnego.

 • Waga

Kolejnym aspektem, który ma ogromne znaczenie przy zakupie laptopa dla studenta, jest waga sprzętu. Należy pamiętać, że komputer powinien być na tyle lekki, aby umożliwić komfortowe noszenie go na uczelnie czy korzystanie z niego w pojazdach transportu publicznego.

 • Karta graficzna

Wybór karty graficznej jest uzależniony od potrzeb. W przypadku studentów korzystających z programów do obróbki zdjęć lub projektowych, niezbędne będzie zastosowanie dedykowanej części. Natomiast jeśli laptop służy jedynie do przeglądania internetu czy rozrywki, wystarczy zintegrowana karta graficzna.

 • Wydajność

Mocny procesor oraz duża liczba pamięci RAM wpływa na wydajność komputera przenośnego. Zatem jeśli zamierzasz korzystać z wymagającego oprogramowania, warto zadbać o wybór modelu z odpowiednimi podzespołami. 

 • Dodatkowe wyposażenie

Zanim zdecydujesz się na zamówienie komputera przenośnego, weź pod uwagę dodatkowe wyposażenie, które może wpłynąć na wygodę korzystania z urządzenia. Przydatną funkcją będzie podświetlenie klawiatury. Dzięki temu możesz pisać notatki nawet w wyciemnionej sali wykładowej. Warto również zadbać o odpowiednią ilość slotów USB, tak abyś bez najmniejszych trudności mógł podładować telefon czy podłączyć urządzenie do drukarki. Kolejnym przydatnym wyposażeniem laptopa jest wbudowana kamerka. Doskonale sprawdzi się podczas nauki zdalnej czy w prowadzeniu wirtualnych rozmów ze znajomymi.

 • Oprogramowanie

Warto również pamiętać, że każdy komputer przenośny wymaga systemu operacyjnego do działania. Dlatego najlepiej wybrać taki laptop dla studenta, który ma już zainstalowane odpowiednie oprogramowanie. Dzięki temu masz pewność, że korzystanie z urządzenia będzie legalne, a przy tym nie musisz szukać osobno ofert na zakup systemu operacyjnego. 

 • Producent

Wiele osób zastanawia się, czy producent ma znaczenie przy wyborze laptopa dla studenta. Na rynku można znaleźć wiele firm produkujących komputery przenośne, jednak zanim zdecydujesz się na zamówienie sprzętu, warto sprawdzić, jakie opinie ma marka. Najkorzystniej wybrać laptop od czołowych producentów, których wyroby słyną z wysokiej jakości oraz wydajności.

Mając na uwadze te elementy, zamówienie odpowiedniego komputera przenośnego dla studenta będzie znacznie łatwiejszy.

laptop dla studenta

Poleasingowy laptop dla studenta – czy warto?

Przy zakupie laptopa wiele osób w pierwszej kolejności myśli o wyborze fabrycznie nowego sprzętu. Warto jednak wiedzieć, że zamówienie poleasingowego komputera przenośnego wiąże się z wieloma korzyściami.

 • Zaoszczędzisz, gdyż kupisz wysokiej jakości laptop w niższej cenie

Sprzęt z zaawansowanymi podzespołami wcale nie musi być drogi, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na zakup modelu poleasingowego. Dzięki temu masz możliwość wyboru bardziej wydajnego laptopa.

 • Otrzymasz w pełni sprawny komputer przenośny, dzięki profesjonalnej kontroli

W ofercie sklepu KomputeryMarkowe, każde urządzenie przed sprzedażą jest sprawdzane przez profesjonalistów. W ten sposób masz pewność, że otrzymasz w pełni sprawny laptop, który jest gotowy do użytku. Do tego na każdy komputer przenośny udzielana jest 12-miesięczna gwarancja.

 • Łatwo wybierzesz idealny laptop dla siebie z szerokiego asortymentu

Samodzielne poszukiwanie używanego laptopa może być trudnym zadaniem. Dlatego warto zajrzeć do oferty sklepów dostarczających poleasingowe komputery dla osób prywatnych i firm. Dzięki temu możesz skorzystać z szerokiej oferty urządzeń od najpopularniejszych producentów.

 • Uzyskasz wsparcie przy zamówieniu komputera przenośnego

Dla wielu osób zakup laptopa wcale nie jest prostym zadaniem. Dlatego, jeśli nie jesteś pewien, jaki sprzęt będzie najlepiej sprawował się u Ciebie, skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów. W ten sposób z łatwością dobierzesz odpowiedni komputer przenośny dla siebie.

Zamówienie wydajnego i niedrogiego laptopa dla studenta jest jak najbardziej możliwe, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na zakup urządzenia poleasingowego. Dzięki temu otrzymasz wysokiej jakości sprzęt od dobrego producenta w świetnej cenie.

Sprawdź również akcesoria do laptopa dostępne w naszym sklepie

 

Polecamy produkty