Gwarancja na komputery poleasingowe - co powinieneś wiedzieć?

Gwarancja na komputery poleasingowe - co powinieneś wiedzieć?

Czego dowiesz sie z artykułu:

Komputer jest podstawowym narzędziem pracy wielu osób i firm. Nie zawsze jednak trzeba kupować nowe egzemplarze takich sprzętów, które potrafią być bardzo drogie. Tańszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na komputery poleasingowe. Czy są one objęte gwarancją?

Czym są komputery poleasingowe?

Firmy mają możliwość korzystania z komputerów, samochodów i innych narzędzi pracy w ramach leasingu. Oznacza to, że płacą one określone raty przez kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy, a po upłynięciu terminu obowiązywania umowy mają możliwość wykupienia sprzętu za pozostałą sumę. Wiele firm decyduje się jednak na zrezygnowanie z opcji wykupu na rzecz wypożyczenia kolejnych egzemplarzy. Takie urządzenia mogą wówczas nabyć osoby prywatne, w znacznie atrakcyjniejszych cenach.

Komputery poleasingowe często nie są zniszczone. Wręcz przeciwnie. Wiele z nich zachowuje sprawne działanie na kolejne lata. Wszystko zależy od sposobu i intensywności eksploatacji przez poprzedniego właściciela. Obecnie na rynku znaleźć można komputery poleasingowe kosztujące zaledwie ułamek podstawowej ceny nowych egzemplarzy. Jest to więc duża oszczędność, zwłaszcza jeśli chodzi o droższe, bardziej zaawansowane technicznie modele.

Komputery poleasingowe a gwarancja

Komputery poleasingowe a gwarancja

Warto wiedzieć, że komputery poleasingowe zazwyczaj mają więcej niż 2 lata, dlatego nie podlegają już gwarancji producenta. Nie oznacza to jednak, że klient kupuje przysłowiowego kota w worku.

Firmy oferujące komputery poleasingowe zwykle przeprowadzają dokładne testy i drobne naprawy komponentów, które mogły ulec zużyciu. Po takiej kontroli możliwe jest objęcie sprawdzonego komputera poleasingowego gwarancją. Taki okres ochronny trwa zwykle co najmniej kilkanaście miesięcy. W ostatnim czasie wydłużyliśmy go do 2 lat, co daje pewność prawidłowego działania sprzętu na długi czas. Gwarancja na poleasingowe komputery działa tak samo jak w przypadku nowych sprzętów. Jeśli dojdzie do usterek niewynikających z winy użytkownika, klient może liczyć na darmową naprawę, a nawet wymianę urządzenia. Taka gwarancja obowiązuje zarówno w przypadku komputerów, jak i tabletów, monitorów czy wszystkich innych sprzętów wykorzystywanych w pracy. 

Dlaczego gwarancja na komputery poleasingowe jest tak ważna?

Jeśli chcesz kupić komputer poleasingowy, pamiętaj, by był on objęty gwarancją dystrybutora takiego sprzętu. Niesie to bowiem za sobą wiele korzyści. Dzięki takiej ochronie można uniknąć utraty dużej sumy pieniędzy i cieszyć się sprawnym sprzętem przez lata.

Najważniejsze informacje o gwarancji na komputery poleasingowe:

  • gwarancja na sprzęt poleasingowy jest udzielana przez dystrybutora, a nie producenta, co oznacza, że ewentualnych napraw można dokonać tylko w wyznaczonych punktach,
  • czas trwania gwarancji na sprzęt poleasingowy różni się w zależności od oferty danej firmy,
  • gwarancja działa tylko w przypadku usterek, które nie wynikają z winy użytkownika,
  • gwarancja daje pewność, że poleasingowy komputer będzie działać bez zarzutów przez co najmniej kilkanaście kolejnych miesięcy – w naszym przypadku są to aż 2 lata.

Kupując sprzęt poleasingowy bez gwarancji, narażasz się na ryzyko, że przestanie on działać po kilku tygodniach od nabycia. Trzeba bowiem pamiętać, że takie komputery nie są nowe. Wręcz przeciwnie, mają za sobą długą historię użytkowania, zwłaszcza gdy były wykorzystywane w biurach. Wiele z nich z powodzeniem pełni swoją funkcję przez kolejne lata, ale zdarza się, że w takich sprzętach wychodzą na jaw ukryte usterki. Z tego powodu zawsze przed zakupem komputera poleasingowego trzeba upewnić się, że jest on objęty gwarancją, na jak najkorzystniejszych warunkach dla klienta.

Dowiedz się również: ile prądu zużywa sprzęt komputerowy?

Polecamy produkty