Jak kupić używanego laptopa, aby później nie żałować?

Jak kupić używanego laptopa, aby później nie żałować?

Odnosząc się do pytania z nagłówka, czy Wy wiecie jak to zrobić? Jak kupić używanego laptopa, aby potem nie żałować? Dla doświadczonego użytkownika, rzecz może wydawać się prosta, tak więc artykuł kierujemy głównie do dojrzałych użytkowników lecz niekoniecznie doświadczonych.

Tak naprawdę, aktualnie najważniejszą cechą każdego dobrego sprzętu, pomijając czy to nowy, czy używany sprzęt, jest szybkość działania i niezawodność. Nieznajomość znaczenia parametrów z opisu laptopa rodzi podstawowe pytania, u chcącego go kupić klienta, tj. Czy jest szybki? Czy się nie zacina? Jak długo wytrzyma na pełnej baterii?

Jaki używany laptop warto kupić?

Spiesząc z odpowiedzią, radzimy brać pod uwagę komputery, z co najmniej czterordzeniowym procesorem, i3, i5 lub i7 i taktowaniem na poziomie minimum 2,2 GHz. Aktualne minimalne standardy w kwestii pamięci, to 8 GB RAM i 128 GB pamięci na dysku twardym, koniecznie typu SSD. W kwestii baterii, naszym zdaniem, dwie godziny, to minimum wytrzymałości podczas normalnej pracy z laptopem, np. praca z przeglądarką, komunikatorem i kreatorem treści, wykluczając oglądanie filmów czy tworzenie grafiki. Wypisane wyżej parametry sprzętowe i czas pracy baterii powinny zapewnić, że praca z tego typu sprzętem pozwoli zapomnieć o obawach związanych z wspomnianymi wcześniej pytaniami. W tym miejscu warto wspomnieć o naszym konfiguratorze, dzięki któremu możecie dostosować parametry do własnych wymagań.

Gdy pożądany laptop spełnia powyższe wymagania, kolejną sprawą jest źródło jego pochodzenia. Obowiązkowym krokiem jest sprawdzenie, czy został kupiony legalnie i czy posiada niezbędny dokument, który to potwierdzi, a więc po prostu dowód zakupu. Niestety ciężko tę kwestię zweryfikować innym sposobem, tak więc jeśli chcemy mieć stuprocentową pewność, sprzedający powinien okazać paragon, fakturę, e-mail, czy jakikolwiek inny dokument potwierdzający w pełni legalne pochodzenie pożądanego przedmiotu. W tym punkcie obowiązkiem jest też potwierdzenie oryginalnej wersji zainstalowanego systemu operacyjnego. Btw. Zapoznajcie się, dlaczego warto posiadać oryginalny, w pełni legalny system operacyjny.

Kupno używanego laptopa - czy sprzęt jest sprawny?

Kolejnymi krokami w kierunku celnego zakupu jest sprawdzenie, czy laptop jest w pełni sprawny. Zmuszeni jesteśmy przed zakupem włączyć laptopa i dokładnie obejrzeć matrycę/ wyświetlacz, czy nie posiada zadrapań, rys, przebarwień, lub jeśli chcemy kupić na odległość, warto poprosić obecnego właściciela o dobrej jakości zdjęcia matrycy zarówno z włączonym i wyłączonym systemem. Następne, czego sprawność warto potwierdzić aby uniknąć niejasności, jest sprawność wszelkich istniejących wyjść i złączy. Przykładowo wyjście USB nie powinno samoczynnie rozłączać podłączonych urządzeń zewnętrznych, czy też ładowarka powinna pewnie trzymać się swego wyjścia po podłączeniu do laptopa. Warto też sprawdzić, czy kabel nie przerywa dostawy energii gdy się nim porusza.

Nawiasem mówiąc, jeśli nie wiedzieliście, jak kupić używanego laptopa, aby potem nie żałować, mamy ogromną nadzieję, że mogliśmy Was choć odrobinę uświadomić i pomóc Wam. Na zakończenie zapraszamy Was w miejsce gdzie bez najmniejszych obaw zaopatrzycie się w wysokiej jakości używany przenośny sprzęt. A dokładniej, do naszego sklepu i kategorii laptopy używane

Życzymy udanych zakupów,
Zespół KomputeryMarkowe.pl

Polecamy produkty

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej