Legalny Windows? Piractwo to przeszłość...

Legalny Windows? Piractwo to przeszłość...

Jako doświadczeni serwisanci wszelkich pecetów i notebooków oraz zagorzali pasjonaci IT, wychodzimy do Was z zapytaniem, czy wiecie jak ważne jest posiadanie legalnego systemu operacyjnego Windows? Niektórym temat ten może się wydawać banalny, ale bagatelizowanie go i korzystanie z nielegalnego oprogramowania może się skończyć źle nie tylko dla portfela ale i dla samego użytkownika.

Legalne oprogramowanie w niskiej cenie

Otóż po pierwsze, bardzo ważny jest fakt, że zdobycie legalnego systemu operacyjnego jest rzeczą niezwykle prostą i wbrew powszechnej opinii – tanią. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość skorzystania z wersji oprogramowania dla komputerów zregenerowanych.. Komputerymarkowe.pl, jako jeden z dwóch oficjalnych, partnerów Microsoft Authorized Refurbisher w Polsce, zapewnia taką możliwość. Do każdego oferowanego przez nas komputera, czy notebooka otrzymujecie w pełni legalną i skonfigurowaną wersję systemu Windows 10.
Warto dodać, że każdy sprzedawany przez nas laptop poleasingowy jest dokładnie wyczyszczony i odnowiony, a pojemność i czas pracy baterii są dokładnie zbadane. Każdy egzemplarz podlega szczegółowej procedurze testowej z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi firmy UltraX. Mało tego, na komputerymarkowe.pl dostosujecie parametry sprzętu do swoich potrzeb; sami możecie wybrać jakie podzespoły zainstalujemy dzięki konfiguratorowi w sklepie online. Ale to już temat na oddzielny artykuł i jeszcze do tego wrócimy.

Zalety legalnego systemu Windows

Po drugie, z korzystania z legalnego oprogramowania płynie sporo korzyści. Podstawowe to dostęp do bezpłatnej pomocy technicznej ze strony Microsoft oraz możliwość aktualizacji systemu wraz z aplikacjami systemowymi bez obaw o wykrycie pirackiej kopii systemu. Kolejną korzyścią jest stabilność systemu, gdyż dzięki dostępowi do usług aktualizacji zawsze będziecie dysponować najnowszą, poprawioną o wykryte błędy, wersją systemu.. W takiej sytuacji szanse na nagłego i znanego „bluescreena” w trakcie ważnej pracy, są znikome. Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Piracki Windows zawiera często dodatkowe, złośliwe oprogramowanie którego zadaniem może być wykradanie poufnych danych i monitorowanie naszej aktywności na komputerze, co oznacza spore zagrożenie.
Instalowane przez nas oprogramowanie firmy Microsoft pobierane jest z dedykowanych dla dużych producentów serwerów z zachowaniem wielu procedur bezpieczeństwa i kontroli. Nasze serwery wdrożeniowe odcięte są od Internetu co uniemożliwia modyfikację instalowanego oprogramowania z zewnątrz. Nasi klienci zawsze otrzymują oryginalny, pozbawiony złośliwego oprogramowania prawidłowo licencjonowany system operacyjny.

Piracki Windows - czym to grozi?

Po trzecie, warto pokrótce wspomnieć, czym może skończyć się korzystanie z nielegalnego systemu operacyjnego Windows, czy też z każdego innego nielegalnego oprogramowania. Bardzo ważną uwagą w tym miejscu jest fakt, że osoba, która konfiguruje nasz sprzęt i zainstaluje nam nielegalne oprogramowanie, albo po prostu je nam sprzeda, w żaden sposób nie odpowiada za to, że my z tego oprogramowania korzystamy, co oczywiście nie zwalnia jej z odpowiedzialności za paserstwo. Odpowiedzialność za korzystanie z kradzionego oprogramowania ponosi jego użytkownik a zbiór “paragrafów” Ustawy o prawie autorskim oraz Kodeksu Karnego odnoszących się do piractwa może przyprawić o ból głowy.
Prywatne korzystanie z nielegalnych programów, może skończyć się karą finansową osiągającą trzykrotność wartości samego programu i jest to wyłącznie odszkodowanie dla  samego producenta. Odszkodowanie to wyliczane jest dla każdej kopii nielegalnie zainstalowanego oprogramowania. Przy korzystaniu z większej liczby „piratów” sami oceńcie jakimi kosztami mogłoby się to skończyć. Do tego dochodzi odpowiedzialność karna, koszty postępowania sądowego oraz ewentualna “odsiadka” w przypadku licencji o znacznej wartości. W przypadku licencji o niedużej wartości można dostać “zawiasy”.

Nielegalny system Windows w firmie

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w firmie, oprócz konsekwencji finansowych, często rodzi też konsekwencje wizerunkowe a co za tym idzie – spadek wiarygodności firmy i utratę klientów. Wiadomość o wykryciu nielegalnego oprogramowania w danej firmie bardzo szybko rozchodzi się po świecie. Chęć “oszczędzania” na kosztach licencji wiąże się wówczas z wielokrotnie większymi stratami, przerwami w pracy (komputery lub dyski twarde są zatrzymywane przez Policję na potrzeby postępowania) a niejednokrotnie z całkowitą upadłością firmy.

Na zakończenie przypomnijmy nasze pytanie do Was, Czy wiecie jak ważne jest posiadanie legalnego systemu operacyjnego Windows? Po tym artykule, dla uważających temat za banalny może nabierze on powagi, bo bądźmy szczerzy, zasługuje na powagę.
Wspierajmy producentów w podziękowaniu za ich ciężką pracę i bądźmy uczciwi. To zawsze przynosi korzyści.

z pozdrowieniami
  zespół KomputeryMarkowe.pl

Polecamy produkty

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej