Komputery poleasingowe - drugie życie maszyny

Komputery poleasingowe - drugie życie maszyny

Komputer poleasingowy to nie zawsze to samo co komputer używany. Komputery poleasingowe to sprzęt najczęściej z wyższej półki, tzw. linie biznesowe, który był użytkowany w firmach przez okres trwania umowy leasingowej, najczęściej jest to okres 3 lat. Po zakończeniu umowy sprzęt zostaje przekazany do firm specjalizujących się w skupie i odnawianiu sprzętu, gdzie zawartość twardego dysku jest bezpiecznie kasowana, całość jest dokładnie sprawdzana i czyszczona.
Właściwości, parametry i konstrukcja komputerów przeznaczonych do firm są odmienne od typowych tanich maszyn, które możecie znaleźć w marketach i sklepach komputerowych oferujących nowy sprzęt. W liniach biznesowych stosuje się lepszej jakości komponenty, bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne i dokładnie sprawdzone oprogramowanie układowe (BIOS, firmware itp.). Awaryjność tych maszyn jest na dużo niższym poziomie, wygląd i design znakomicie komponują się w nowoczesnych wnętrzach.
Komputery poleasingowe to najczęściej flagowe produkty największych producentów takich jak Dell (seria Optiplex, Precision), HP (seria Elite, Zxxx Workstation), Lenovo (seria ThinkCentre, ThinkStation) specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane dla firm i korporacji. Ich początkowa cena jest kilkukrotnie wyższa niż nowych komputerów z linii konsumenckiej lub ekonomicznej.

Komputer poleasingowy – początek drugiego życia.


Drugie życie komputera poleasingowego zaczyna się z chwilą przekazania do firmy skupującej używany sprzęt komputerowy od firm. Komputery są szczegółowo testowane przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Jedną z ważniejszych czynności jest bezpieczne usunięcie zwartości twardego dysku przy wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów. Odzyskanie danych po takiej operacji jest niemożliwe co gwarantuje bezpieczeństwo informacji firm przekazujących sprzęt poleasingowy do ponownego użytkowania. Komputery następnie zostają odsprzedane do firm zajmujących się ich dalszą odsprzedażą – i tu między innymi pojawia się nasza firma.

Czy to się opłaca?
Komputery poleasingowe są znacznie tańsze niż nowe maszyny dostępne w marketach lub sklepach z elektroniką konsumencką, nie ustępując im parametrami i wydajnością.
Często przewyższają nowe komputery pod względem jakości użytych materiałów, wyglądu i konstrukcji. Idealnie nadają się do biur i firm zapewniając stabilna i bezawaryjna pracę przez długie lata. Ich całkowity koszt użytkowania (tzw. TCO – uwzględnia również koszty napraw i serwisu) jest znacznie niższy niż dla nowego sprzętu, zastosowane rozwiązania zapewniają wydajna pracę przy niskim zużyciu energii. Komputer poleasingowy to doskonały wybór dla firm poszukujących sprzętu do typowych zastosowań biurowych, multimedialnych oraz prezentacyjnych.

Komputery poleasingowe – czas przygotowań
Zanim sprzęt trafi do klienta końcowego przechodzi jeszcze wiele procesów mających zapewnić prawidłową i bezawaryjną pracę. Na samym początku bardzo dokładnie czyścimy przy użyciu sprężonego powietrza wnętrze komputera i obudowę. Sprawdzenie wszystkich złączy, elementów mechanicznych i elektronicznych oraz pełna diagnostyka przy użyciu specjalistycznego oprogramowania to konieczne czynności aby na wczesnym etapie wykryć ewentualne usterki. Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 jest przeprowadzana przy wykorzystaniu własnego systemu wdrożeniowego zgodnego ze wszystkimi zaleceniami firmy Microsoft. Instalację wykonujemy w bezpiecznym środowisku, oddzielonym od zewnętrznych sieci, zapewniając całkowitą ochronę przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Potwierdzeniem legalności oprogramowania jest zawsze nowa etykieta certyfikatu autentyczności lub nalepka GML – więcej szczegółów na temat licencjonowania znajdziesz w artykule legalny Windows 10.
Dopiero tak przygotowany komputer trafia do sprzedaży, objęty jest naszym wsparciem technicznym oraz gwarancją jakości.

Komputer poleasingowy do gier – czy to możliwe?

Krótka odpowiedź brzmi TAK, jednak nie polecamy do tego celu biznesowych linii komputerów przeznaczonych do biur. Aby przygotować maszynę dla gracza musimy wybrać nieco inną rodzinę sprzętu poleasingowego – stacje robocze. Stacje robocze to specjalizowane komputery przystosowane do wytężonej pracy. Często posiadają 2 procesory oraz dużą ilość pamięci RAM. Możliwości ich rozbudowy są bardzo duże i bez trudu zainstalujemy w nich nowoczesne karty graficzne o dużej wydajności – idealne rozwiązanie dla gracza. Systemy chłodzenia oraz rozmieszczenie komponentów gwarantują bezproblemową pracę nawet przy długotrwałym pełnym obciążeniu misjami specjalnymi ;-) Warto jednak pamiętać, że stacje robocze są z reguły dość duże i konieczne jest przygotowanie miejsca specjalnie dla nich, najlepiej z dala od grzejników i innych źródeł ciepła, oraz zapewnienie swobodnej wymiany powietrza niezbędnego do chłodzenia komponentów.

A co z gwarancją i serwisem?
W przypadku komputerów poleasingowych oferowanych przez naszą firmę obsługa gwarancyjna i wsparcie techniczne są na zdecydowanie wyższym poziomie niż w marketach i sklepach z elektroniką konsumencką. Udzielamy pełnej 12 miesięcznej gwarancji z możliwością rozszerzenia do 24 miesięcy. Naprawy lub wymiany dokonujemy bez zbędnej zwłoki, zwykle sprzęt w serwisie pozostaje 1..2 dni, głównie w celu weryfikacji skuteczności dokonanej naprawy. Gwarancja door2door to całkowity brak jakichkolwiek kosztów transportu i obsługi w przypadku awarii. Kurier odbiera sprzęt oraz dostarcza po naprawie pod wskazany adres. Nasi serwisanci zapewniają pełne wsparcie techniczne zarówno w okresie gwarancji jak i po nim. Obsługa pogwarancyjna również świadczona jest na najwyższym poziomie, przy bardzo konkurencyjnych cenach.

Microsoft Authorized Refurbisher – jesteśmy jednymi z niewielu

Firmy posiadające status Microsoft Authorized Refurbisher to elita 70 firm na świecie zajmujących się sprzętem poleasingowym i robiących to na najwyższym poziomie. Nasza firma posiada autoryzację od 2013 roku nieustannie spełniając najwyższe standardy jakości i wymagania techniczne. Decydując się na zakup w naszej firmie nie ponosisz żadnego ryzyka, masz pewność, że dołączone oprogramowanie jest oryginalne a sam komputer profesjonalnie i starannie przygotowany do pracy.

Polecamy produkty

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej