Aktualizacja Windows 10 - co się wkrótce zmieni?

Aktualizacja Windows 10 - co się wkrótce zmieni?

Już we wrześniu Microsoft wyda kolejną dużą aktualizację systemu Windows 10 oznaczoną jako 1909.
Duże aktualizacje Windows 10 wydawane są dwa razy w roku, zwykle wiosną oraz jesienią.
Nowa aktualizacja nie przyniesie tym razem wielu nowych korzyści i funkcji; producent skupił się jednak na poprawieniu niezawodności obecnych rozwiązań.

Co przyniesie Windows 10 1909

Wśród poprawek, które zauważą użytkownicy sprzętu mobilnego jest zapowiadana optymalizacja zużycia energii, co powinno przełożyć się na dłuższy czas pracy z baterii.
Aktualizacja dotyczyć będzie jednak wybranych modeli procesorów - nie wszystkie obsługiwane modele będą optymalizowane pod kątem dłuższego czasu pracy przy zasilaniu z baterii.
Microsoft na razie nie podał jakich modeli procesorów będzie dotyczyć wspomniana aktualizacja, można się jednak domyślić, że chodzi głównie o najnowsze modele procesorów Intela.
Zapowiadane są również poprawki dotyczące wydajności i stabilności oprogramowania - poczekamy, zobaczymy.

Poniżej znajdziecie aktualną mapę aktualizacji Windows 10.
Daty różnią się od podawanych w innych źródłach gdyż dotyczą wydań dla partnerów i dużych producentów. Aktualizacje dla użytkowników końcowych dostarczane są z pewnym opóźnieniem.

Mapa aktualizacji Windows 10 - wersja 1909

W tej chwili wspierane są kompilacje od wersji 1803. Jeśli jednak posiadacie zainstalowaną wersję 1803 to warto pamiętać, że wsparcie dla niej kończy się 12 listopada 2019 i po tej dacie nie będą już dla niej wydawane żadne poprawki.
Data zakończenia wsparcia obecnie dostępnej kompilacji 1903 ustalona jest na 8 grudnia 2020, mamy zatem sporo czasu na przesiadkę na kolejną wersję.

Jak już wspomnieliśmy duże aktualizacje wydawane są dwa razy w roku, każde zaś wydanie ma ograniczony do ok. 18 miesięcy cykl wsparcia technicznego. Oznacza to, że po zakończeniu wsparcia dana wersja nie będzie otrzymywać aktualizacji bezpieczeństwa i poprawek. Aktualizacje bezpieczeństwa nie wprowadzają nowych funkcji, rozwiązań i programów.

W kolejnej dużej aktualizacji zapowiadanej na wiosnę 2020 zostanie wprowadzonych szereg zmian funkcjonalnych, z którymi możecie zapoznać się w programie Windows Insider.

Windows 10 kompilacja 1909 w naszych komputerach

Wszystkie komputery poleasingowe oferowane przez naszą firmę mają zawsze zainstalowaną najnowszą kompilację systemu Windows 10 - tak samo będzie z wersją 1909. Zapewniamy w ten sposób bezpieczeństwo i stabilną pracę już od pierwszego włączenia komputera. O tym w jaki sposób przygotowujemy kolejną kompilację do wdrożenia wkrótce opowiemy na naszym blogu. Sposób przygotowania znacząco się różni od typowej instalacji przeprowadzanej z nośnika Flashdrive, jest bardziej złożony ale zapewnia znacznie większe możliwości oraz bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Innymi słowy otrzymasz zawsze system wolny od wirusów i złośliwego oprogramowania, gotowy do pracy już od pierwszego uruchomienia.

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej