Komputer poleasingowy czy składany samodzielnie - co się bardziej opłaca?

Komputer poleasingowy czy składany samodzielnie - co się bardziej opłaca?

Co się dowiesz z artykułu:

Zakup nowego komputera, który posiada dobre parametry to nie tylko poważna decyzja, ale najczęściej także znaczny wydatek. Jednak wcale tak nie musi być - na rynku istnieją przecież rozwiązania, dzięki którym możemy zakupić komputer o doskonałej jakości, i to za jedynie część jego oryginalnej ceny. Sprawdźmy więc dlaczego warto kupić komputer poleasingowy.

Komputery poleasingowe - czy warto je kupić?

Trudno ukryć fakt, że główną zaletą świadczącą o tym czy warto kupić komputer poleasingowy jest jego atrakcyjna cena. Bardzo łatwo zauważyć, że urządzenia te będą nas kosztować o wiele mniej niż opcja złożenia własnego sprzętu lub też kupno nowego komputera dostępnego w popularnych sklepach. Dlaczego tak jest? Ponieważ komputery poleasingowe pochodzą od różnorodnych korporacji, które co kilka lat wymieniają swoje urządzenia na nowe modele. Sprzęty zostają następnie sprzedane firmom, które zajmują się ich odświeżaniem oraz przygotowywaniem do dalszego użytkowania. Warto jednak pamiętać, że najczęściej korporacje decydują się na zakup nowych urządzeń ze względu na zakończenie okresu gwarancyjnego lub politykę odnowy firmowych urządzeń, a nie dlatego, że komputery te nie spełniają już oczekiwań użytkowników. 

Sprzęt renomowanych marek

Komputery poleasingowe przekazywane są od firm z sektora korporacyjnego, natomiast przedsiębiorstwa te korzystają najczęściej z urządzeń z klasy biznesowej, które prezentują lepszą specyfikację niż produkty z szeroko dostępnej oferty konsumenckiej. Prezentowane produkty wyposażone są więc w markowe komponenty, wysokiej jakości karty graficzne, wytrzymałe obudowy czy też pojemne i szybkie dyski SSD. Matowe matryce to kolejny często spotykany element w komputerach poleasingowych. Czy warto kupić taki sprzęt? Jak najbardziej - opcja ta oferuje lepsze kąty widzenia i sprawia, że możesz bezproblemowo korzystać z laptopa podczas słonecznych dni lub nawet zabrać go ze sobą na zewnątrz. W asortymentach sklepów można znaleźć szeroki wybór modeli wyprodukowanych m.in. przez takie cenione marki jak IBM, Dell, Intel, HP, Lenovo, Asus, Sony, Samsung czy Apple. To z kolei sprawia, iż nawet kilkuletnie komputery poleasingowe nadal posiadają imponującą specyfikację i sprawdzą się dobrze podczas użytku na co dzień.

Zainstalowany system operacyjny

Zastanawiając się czy warto kupić komputer poleasingowy weź pod uwagę fakt, że urządzenie to najpewniej będzie miało już zainstalowany system operacyjny. Nie będziesz więc musiał wydawać dodatkowej kwoty na zakup nowego. W przypadku starszych wersji wystarczy jedynie przeprowadzić aktualizację oprogramowania, a sprzęt będzie gotowy do użytku od zaraz.

Gwarancja na sprzęt

Należy pamiętać, że awaryjność sprzętu komputerowego najczęściej objawia się w pierwszych latach jego użytkowania - możemy wtedy zauważyć wszelkie wady fabryczne danego egzemplarza. Z kolei do sprzedaży poleasingowej trafiają urządzenia całkowicie sprawne czyli takie które nie wykazały żadnych nieprawidłowości w działaniu. Dlatego też możemy mieć do nich większe zaufanie niż do sprzętów składanych własnoręcznie lub nowych egzemplarzy zakupionych w sklepie. Co więcej, uznani sprzedawcy komputerów poleasingowych również oferują osobną gwarancję na zakupione u nich urządzenia. 

Ekologiczne rozwiązanie

Warto także podkreślić, że zakup poleasingowego komputera jest o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Taki wybór sprawia, że nie stwarzamy zapotrzebowania na zupełnie nowe sprzęty, a po prostu wykorzystujemy te, które już są obecne na rynku. To więc doskonała opcja dla osób, które chcą dać drugie życie używanym komputerom, jednocześnie nie rezygnując z zakupu urządzeń o wysokiej jakości.

Polecamy produkty

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej