Najzdrowsze monitory dla oczu. Czyli jak wybrać sprzęt do pracy?

Najzdrowsze monitory dla oczu. Czyli jak wybrać sprzęt do pracy?

Nad tym, jaki monitor jest najzdrowszy dla oczu zastanawiają się, przeglądając kolejne oferty sklepów z elektroniką, przede wszystkim osoby zmagające się z różnymi problemami ze wzrokiem. To one są bowiem szczególnie narażone na odczuwanie efektów długiego wpatrywania się w kolorowy ekran, co w wielu przypadkach sprawia, że ich oczy stają się przekrwione, zaczynają łzawić, a powieki drżą. Wszystko to zmniejsza w znacznym stopniu komfort pracy na komputerze, mogąc doprowadzić jednocześnie do pogłębienia się wad wzroku. Monitor dobry dla oczu pozwala jednak w odpowiedni sposób je zabezpieczyć.

Dobre monitory dla oczu z funkcją Auto Bright

Jaki monitor dobry dla oczu wybrać w sytuacji, gdy na rynku elektronicznym można nabyć setki tysięcy różnych modeli? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy przede wszystkim od osobistych preferencji osób przymierzających się do zakupu urządzenia. W obecnych czasach zwykło się jednak uważać, że sprzyjające ludzkiemu widzeniu monitory powinny być wyposażone w funkcję Auto Bright, charakterystyczną dla artykułów elektronicznych m.in. marki LG z serii W53 oraz W54. Wspomniana funkcja ma na celu automatycznie dostosowywać jasność wyświetlanego na ekranie obrazu względem oświetlenia wykorzystywanego w danym pomieszczeniu. Dzięki temu wzrok nie męczy się zbyt szybko, co jest szczególnie istotne w przypadku osób spędzających przy komputerze nawet kilkanaście godzin dziennie. 

Czym charakteryzuje się monitor przyjazny dla oczu?

Monitor przyjazny dla oczu coraz częściej zapewnia swoim użytkownikom również tryb filmowy. Co to oznacza jednak w praktyce? Mówiąc najzwięźlej, tego rodzaju urządzenia zostały zaprogramowane w taki sposób, aby podczas oglądania na ich ekranach filmów (pochodzących choćby z platformy Youtube) wszystkie elementy tła ulegały automatycznemu przyciemnianiu. Dzięki temu wzrok osoby siedzącej przed monitorem nie ulega niepożądanemu rozproszeniu przez wyświetlające się w określonych punktach zbyt jaskrawe banery oraz teksty reklamowe. 

Najzdrowszy monitor dla oczy funkcją kontroli czasu pracy 

Jaki monitor najzdrowszy dla oczu wybrać, aby regularne korzystanie z niego nie skutkowało występowaniem problemów z ostrym widzeniem? Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na zakup urządzenia z kontrolą czasu jego pracy. Wszyscy wiemy, że co pewien czas powinniśmy odchodzić od komputera i dać chwilę wytchnienia naszym oczu, ale bardzo często większość osób zapomina o tym. Wspomniana funkcja ma za zadanie sygnalizować o tym, że nadszedł czas na odpoczynek. Najczęściej dochodzi do tego poprzez generowanie odpowiedniego dźwięku bądź zaświecenie się diody. Nie wiedząc, jaki monitor wybrać, warto pamiętać o tym, że obecnie największą popularnością i uznaniem cieszą się modele z matrycą typu IPS oraz podświetleniem LED, które jednocześnie zapewniają bardzo wysoki poziom pod względem ostrości obrazu. 

Czujnik ruchu kolejną funkcją charakterystyczną dla dobrego monitora

Czujnik ruchu również okaże się bardzo przydatną funkcją, ponieważ w sposób automatyczny podświetli on przyciski na monitorze, kiedy ręka użytkownika komputera zbliży się do niego (oczywiście w chwili, gdy można obsługiwać go dotykowo). Gdy natomiast ruch w okolicy listwy przestanie być wykrywany, wówczas diody ulegną przygaśnięciu, w wyniku czego powstanie jednolite otoczenie ekranu, co nie wpływa negatywnie na wzrok. Wspomniane monitory LG z serii W53 oraz W54 charakteryzują się posiadaniem wymienionych wyżej opcji, ale na rynku istnieje wiele innych urządzeń, które także zostały w nie wyposażone. Wybór jest zatem duży, dlatego każdy na pewno znajdzie produkt adekwatny względem własnych potrzeb.

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej