Jakiego wybrać MacBooka? Air czy Pro?

Jakiego wybrać MacBooka? Air czy Pro?

Inwestycja w laptop nigdy nie jest prosta. Nikt nie lubi przepłacać, lecz każdy oczekuje najwyższej jakości. Ilość dostępnych konstrukcji jest imponująca, dlatego poszukiwania modelu idealnego mogą potrwać nawet kilka dni lub tygodni. Jeśli jednak na samym początku zdecydujesz się na konkretnego producenta, wybór będzie o wiele prostszy. 

Zacznijmy od marki, która cieszy się największym uznaniem wśród użytkowników stawiających na wysokogatunkowe komponenty i prestiż. Mowa oczywiście o Apple, którego logo z nadgryzionym jabłkiem rozpoznawane jest przez ludzi na całym świecie. Należy jednak rozważyć jeszcze wybór modelu, co prawdopodobnie będzie nieco trudniejsze. Która seria sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku? Macbook Air, czy Pro? Nie czekaj i już dziś poznaj odpowiedź. 

Budżetowa wersja do domu, dla studenta i w podróż

Komputer służy Ci do surfowania po sieci, korzystania z Social Mediów i nauki? Często podróżujesz i zdarza Ci się nudzić podczas wielogodzinnej jazdy na miejscu pasażera? Niezależnie od odpowiedzi znasz już prawdopodobnie rozwiązanie zagadki, który model laptopa Apple będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Jest nią oczywiście 13-calowy Macbook Air – zarówno najnowsze, jak i nieco starsze konstrukcje. 

Największym atutem ww. modelu jest niezwykle wytrzymała bateria. Akumulatory zapewniają nawet do 12 godzin eksploatacji bez konieczności ładowania. Dzięki temu żadna podróż nie powinna być problemem – nawet jeśli w samolocie, aucie, autobusie lub pociągu brakuje gniazdek elektrycznych. 

Do pracy, gier i grafiki

Jesteś osobą wymagającą i bez mocnych podzespołów nie możesz realizować swoich pasji lub zadań zawodowych? Rodzi się zatem pytanie, jaki Macbook wybrać, by inwestycja była maksymalnie satysfakcjonująca.

Zarówno do pracy, gier, obróbki foto/wideo lub projektowania grafiki komputerowej, Macbook Pro jest odpowiednim wyjściem z opresji. Oferuje on m.in. 4- lub 6-rdzeniowy procesor Intel 3, 5, 7 lub 9 generacji, możliwość rozbudowania pamięci RAM do 32GB i grafikę Radeon Pro. Jest to specyfikacja gwarantująca zadowalającą wydajność.

Nie można zapominać również o takich aspektach jak szybki dysk twardy SSD, czy komplet rozwiązań zapewniających najwyższy poziom ergonomii, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Dla przedsiębiorców są to szczególne istotne elementy, które często decydują o tym, że zainwestują oni w dany model, czy będą szukać innej alternatywy. 

Jaka jest zatem odpowiedź, jaki Macbook kupić? Dostosowany do Twoich potrzeb. Jesteś przedsiębiorcą, freelancerem lub hobbystycznie zajmujesz się fotografią, projektowaniem grafiki, muzyką lub innymi czynnościami wymagającymi skomplikowanego oprogramowania? Macbook Pro stworzony jest z myślą o Tobie. W innym wypadku prawdopodobnie model Air będzie lepszą inwestycją.

Poleasingowy Macbook – czy warto?

Na co uważać kupując poleasingowy Macbook? Jaki wybrać model i gdzie szukać satysfakcjonujących rozwiązań? Czy nie lepiej od razu sięgnąć po fabrycznie zapakowany laptop?

Macbook z drugiej ręki może być ciekawą propozycją pozwalająca zaoszczędzić nieco pieniędzy. Należy jednak wiedzieć, na które elementy koniecznie trzeba zwrócić uwagę, by realnie ocenić jego stan. Przede wszystkim musisz zapoznać się ze stanem klawiatury, która za sprawą wytarć powie Ci, czy sprzęt był mocno eksploatowany. Następnie w systemie sprawdź ilość przeprowadzonych cykli ładowania.

Nie znasz się na komputerach i nie jesteś w stanie ocenić wartości konkretnego laptopa? Zapraszamy do kontaktu, pomożemy wybrać odpowiedni model dla Ciebie!

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej