Czy warto kupić poleasingowy MacBook od Apple?

Czy warto kupić poleasingowy MacBook od Apple?

Marki Apple prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać. MacBooki i iPhone to bez wątpienia najpopularniejsze dwie serie na świecie. Wiele osób (w tym specjalistów) uważa, że kto raz spróbuje pracy na laptopie lub smartfonie z nadgryzionym jabłkiem, nie będzie chciał więcej wracać do Windowsa i Androida. 

Należy jednak nadmienić, że wyposażenie Apple do najtańszych nie należy. Nie każdy zatem jest w stanie pozwolić sobie na inwestycję na poziomie 5-8 tysięcy złotych na nowy komputer co 2-3 lata. Wiele osób decyduje się więc na zakup sprzętu poleasingowego, który w wielu przypadkach jest o wiele tańszy od konstrukcji fabrycznie zapakowanych – co nie znaczy wcale, że odbiega on jakością. Przekonaj się o tym na własne oczy, że w Komputery Markowe znajdziesz zarówno sprzęt dla swoich specjalistów, jak i domowników.

Poleasingowy również może być w dobrym stanie

Wśród osób, które dotychczas nie miały kontaktu z urządzeniami poleasingowymi, istnieje przeświadczenie, że jest to sprzęt używany w firmach, więc na pewno jest on zaniedbany. Nic bardziej mylnego! Komputery Markowe to zespół specjalistów, którzy handlują tylko i wyłącznie MacBookami klasy A/A+. Nie uświadczysz w ofercie konstrukcji klasy B, na których widoczne są jakiekolwiek ślady użytkowania typu wytarcia, pęknięcia, wgniecenia i zarysowania. Żeby notebook trafił na sprzedaż, musi prezentować się i działać, jak urządzenie nowe. 

Co ciekawe, poleasingowe MacBooki mogą okazać się mniej awaryjne od produktów prosto od producenta lub dystrybutora. Statystyki wykazują, że większość awarii pojawia się w pierwszych 3 miesiącach eksploatacji. Jeśli więc komputer jest po tym czasie sprawny, ryzyko uszkodzenia drastycznie spada. Jeżeli nawet w przeszłości dany MacBook wymagał naprawy, oznacza to, że problem został wyeliminowany i zażegnany, a urządzenie zostało również sprawdzone. MacBooki posiadają z kolei tak silne parametry, że zadbany notebook spokojnie jest w stanie zapewnić użytkownikom satysfakcję przez wiele lat eksploatacji. 

Skąd wynika tak dobry stan urządzeń poleasingowych?

Przedsiębiorcy często kupują urządzenia elektroniczne, dzięki którym mogą obniżyć próg podatkowy i “wrzucić zakup w koszty”. Nie zawsze ten sprzęt jest im potrzebny, lecz w wymiarze czasu transakcja jest bez wątpienia opłacalna. Dzięki leasingowi generują stały koszt na kilka miesięcy, a po tym czasie (gdy staną się pełnoprawnym właścicielem MacBooka), zwyczajnie pozbywają się go, by rozpocząć cały proces od nowa. 

Użytkownicy otrzymują zatem nowy sprzęt nowy, wolny od wad i gotowy do eksploatacji. W przypadku krótkich okresów leasingowych, komputer może mieć nawet 6-12 miesięcy. Możesz więc stać się posiadaczem najnowszego (lub jednego z mocniejszych) MacBooków, za ułamek jego realnej wartości rynkowej – tylko dlatego, że jest poleasingowy, chociaż nie był faktycznie używany. 

Dlaczego warto korzystać z oferty Komputery Markowe?

Ponieważ jesteśmy firmą, która przykuwa szczególną uwagę na stan i jakość urządzeń dostępnych w ofercie. Weryfikujemy każdego MacBooka przed zakupem i jeśli ma on niewielkie ślady użytkowania, które możemy wyeliminować, doprowadzamy go do stanu pierwotnego. Dzięki temu nasze poleasingowe notebooki wyglądają i pracują jak nowy MacBook wyciągnięty z opakowania producenta. 

Gdyby tego było mało, przeprowadzamy szczegółowy proces pielęgnacji, czyszczenia i konserwacji. Oznacza to, że pozbywamy się kurzu z podzespołów i układu wentylacji (dzięki temu eliminujemy na dłuższy czas ryzyko przegrzewanie się konstrukcji itp.) oraz czyścimy dysk twardy razem z pamięcią.

Polecamy produkty

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej