Jaki wybrać laptop biznesowy do firmy?

Jaki wybrać laptop biznesowy do firmy?

Prowadzenie biznesu to fantastyczna przygoda, która oferuje nieograniczone możliwości rozwoju. Oczywiście trzeba przygotować się do tego w odpowiedni sposób i zainwestować w wysokiej klasy narzędzia umożliwiające realizację zadań. Jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia, bez którego ciężko wyobrazić sobie prowadzenie interesów, jest laptop dla biznesu. Jaki model wybrać i czym należy kierować się w trakcie poszukiwań? W kolejnych akapitach znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania potencjalnych konsumentów. 

Wspólnie z zespołem Komputery Markowe przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym zakup laptopa biznesowego powinien być prosty i przyjemny. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia i wiedzy ekspertów, by ostateczna decyzja była świadomym wyborem zapewniającym Ci satysfakcję z eksploatacji. 

Jaki laptop biznesowy wybrać? 

Czym powinien charakteryzować się laptop dla firmy lub freelancerów? Wszystko w dużej mierze zależy od oczekiwań. Inne kryteria będą brane pod uwagę w przypadku handlowców, grafików, montażystów, reżyserów dźwięku, copywriterów itp. 

Rozmiar matrycy

Biznesmeni i mobilni specjaliści często muszą realizować zadania służbowe w podróży. Przygotowanie raportów, analiz i prezentacji w pociągu, aucie lub samolocie to niemal standard, z którym muszą zmierzyć się w trakcie delegacji. Duży laptop z 19-calową matrycą nie jest zatem najlepszym rozwiązaniem do prac organizacyjno-administracyjnych. Lepiej wybrać wariant w przedziale między 13-15 cali. Dzięki niemu praca w małej przestrzeni może nie będzie wyjątkowo komfortowa, ale będzie ona w ogóle możliwa. 

Parametry techniczne

Nie każdy jest specjalistą ds. IT. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sprzedawcy w sklepach potrafią być tak przekonujący, że nawet specjaliście ds. tekstów SEO potrafią sprzedać laptop gamingowy. 

Na co więc zwrócić uwagę w przypadku laptopów dedykowanych dla biznesu? Przede wszystkim na:

  • mocny i wydajny procesor obsługujący wiele wątków (w rzeczywistości standardowy 2-rdzeniowy i5 lub maksymalnie i7 firmy Intel będzie w pełni zadowalający);
  • pamięć RAM DDR4 lub DDR5 w przedziale między 8 - 16 GB; 
  • dysk twardy i jego technologię (najlepiej połączenie SSD i HDD. Gdy jednak zależy Ci na optymalizacji wagi ze względu na częste podróże, wybierz sam SSD – głównie ze względu na szybkość odczytu danych i niższe ryzyko uszkodzenia).

Nie jesteś grafikiem lub gamerem? Nie potrzebujesz karty graficznej. Nie daj się naciągnąć, gdyż komputery mobilne z tym dodatkiem są zazwyczaj dużo droższe – chyba że w przerwie od pracy lubisz odpalić gry. 

Rodzaj obudowy i zabezpieczenia

Niewiele firm stosuje aluminiowe obudowy, lecz jeśli masz taką możliwość, wybierz serię wyposażoną w tego typu warstwę zewnętrzną. Są one niemal pancerne i radzą sobie nawet z poważniejszymi uderzeniami o ziemię – a w podróży musisz spodziewać się wszystkiego. 

Przydatne są także dodatkowe zabezpieczenia, do których zaliczyć można m.in. odblokowanie komputera przy pomocy odcisku palca. Standardem są już systemy pozwalające przywiązać urządzenie do nogi stolika lub specjalnych otworów, pozwalających eliminować ryzyko zuchwałej kradzieży. 

Czy marka ma znaczenie?

Teoretycznie nie, lecz w praktyce może mieć ona wpływ na satysfakcję użytkownika. Nie bez powodu Apple cieszy się tak dużym uznaniem przedsiębiorców – w każdej branży. Warto więc zastanowić się nad systemem iOS, który uznawany za dostosowany do biznesu i sprawdzić, czy będzie on dla Ciebie odpowiedni. Zawsze możesz wrócić do standardowego Windowsa lub Linuxa. 

Wiesz już, jaki laptop do firmy wybrać, by sprawdził się on w przypadku Twoich pracowników lub zapewnił Ci zadowalającą wydajność i bezpieczeństwo? Jeśli mimo powyższych informacji pojawiają się pytania lub wątpliwości, skorzystaj z naszej pomocy. Zespół Komputery Markowe z chęcią pomoże Ci skompletować zamówienie dla firmy i sfinalizować transakcję.

Polecamy produkty

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej