Komputer All-In -One czym jest i czy warto go kupić?

Komputer All-In -One czym jest i czy warto go kupić?

Co dowiesz się z artykułu:

Technologia z każdym rokiem zaskakuje nas swoim poziomem zaawansowania. Gdy wydaje nam się, że kolejnej bariery nie da się przebić, zjawia się ktoś z projektem udowadniającym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeszcze do niedawna komputery AIO (All In One) były jedną z takich opcji. Dziś są one dostępne dla każdego.

Chcesz dowiedzieć się więcej informacji na temat konstrukcji typu komputer All In One? Czy warto inwestować w takie rozwiązania? Jeśli tak, to kiedy komputer All In One sprawdzi się najlepiej? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w kolejnych akapitach. 

Czym jest komputer All-In-One?

W wolnym tłumaczeniu All In One oznacza wszystko w jednym. Sam komputer (i wszystkie jego podzespoły) są umieszczone w monitorze (płyty główne, pamięć RAM, dysk twardy itp.). Mogą być one również dotykowe, więc nie musisz inwestować w mysz i klawiaturę. Czy jednak jest to wygodne rozwiązanie, gdy musisz sterować aplikacjami jak na tablecie lub smartfonie? Odpowiedzią zajmiemy się w dalszej części tekstu. 

Znasz już urządzenia All-In-One i wiesz jak z tego korzystać? Pozostaje pytanie, czy warto kupić taki sprzęt do domu lub biura. 

Czy warto wybrać komputer All-In-One do domu?

All-In-One to ciekawy gadżet, który zainteresuje gości. Czy jest on jednak dobrym wyborem dla domowników? Biorąc pod uwagę, że eliminujesz konstrukcję jednostki stacjonarnej, zyskujesz więcej miejsca w okolicach biurka – nie rezygnując z komfortu, który towarzyszy pracy na sprzęcie typu PC. Niemniej jednak komputery All In One nie umożliwiają szerokiego zakresu rozbudowy, gdyż są one układem scalonym. Nie będziesz zatem w stanie rozszerzać parametrów, co ograniczy Twoje możliwości – zwłaszcza gdy chociaż raz na jakiś czas lubisz korzystać z bardziej zaawansowanych aplikacji lub gier.

Czy warto kupić komputer All In One? To zależy. Jeśli jesteś osobą, która głównie surfuje po sieci, przegląda Social Media, wiadomości, ogląda filmy i pracuje na dokumentach, tego typu sprzęt będzie w pełni wystarczający. Jeżeli jednak zdarzy Ci się zagrać w bardziej nowoczesny tytuł lub pracujesz na aplikacjach graficznych, lepiej postawić na standardowego PC. 

Optymalizacja przestrzeni dla biur

Z powyższego akapitu wynika, że komputery All In One to perfekcyjna inwestycja dla pracowników biurowych. To prawda. Należy jednak pamiętać, że mimo zalet, są to w dalszym ciągu stosunkowo drogie urządzenia – zwłaszcza gdy porównamy je z laptopami lub komputerami stacjonarnymi. Wszystko zależy więc od budżetu, którym dysponuje przedsiębiorstwo. 

Pamiętaj, że komputery All In One mogą oferować dotykowy ekran (w zależności od wersji). Dla wielu specjalistów będzie to ułatwienie realizacji zadań służbowych – głównie w sytuacjach, w których są oni bezpośrednio odpowiedzialni za transakcje i dokumentacje klientów. Ci z kolei widząc zaawansowanie technologiczne firmy, zwrócą na to uwagę i docenią jej prestiż.

Odpowiedzieliśmy na większość popularnych pytań, które pojawiają się odnośnie urządzeń typu komputery All In One. Potencjalna inwestycja nie powinna zatem stanowić dla nikogo wyzwania. Gdyby pojawiły się dodatkowe wątpliwości lub dylematy związane z decyzją, zawsze możesz liczyć na specjalistów ze sklepu Komputery Markowe. Przeanalizujemy Twoje potrzeby oraz oczekiwania i na tej podstawie wspólnie dopasuje wyposażenie. Chcemy mieć pewność, że spełni ono 100% wymagań w trakcie eksploatacji.

Polecamy produkty

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej