Jaki antywirus wybrać? Polecane programy antywirusowe

Jaki antywirus wybrać? Polecane programy antywirusowe

Co się dowiesz z artykułu:

Świat cyberprzestępców jest obecnie aktywniejszy niż kiedykolwiek. Wzmożone ataki zagrażają nam każdego dnia, dlatego tak ważna jest skuteczna ochrona i zabezpieczenie. W przypadku systemu operacyjnego, najlepszym zabezpieczeniem jest program antywirusowy. Jaki antywirus wybrać?

Jak działa program antywirusowy?

Antywirus ma za zadanie chronić sprzęt przed atakami złośliwego oprogramowania. Dobry program antywirusowy potrafi wykryć i zwalczyć wirusy, a także zapobiegać ich przenikaniu do systemu. Antywirus godny polecenia powinien posiadać kilka modułów z których każdy powinien chronić przed jakimś rodzajem zagrożenia. Wyróżnia się wiele modułów, np. zaporę firewall, która filtruje pliki i umożliwia dostęp tylko do tych bezpiecznych, a usuwa te zainfekowane i potencjalnie niebezpieczne. Zabezpieczenie może dotyczyć również ochrony przed śledzeniem i inwigilacją w sieci czy monitora zachowań zarejestrowanych na komputerze. Najlepszy antywirus łączy w sobie co najmniej kilka modułów, stanowiąc kompleksową ochronę komputera osobistego czy firmowego, szczególnie, gdy za jego pośrednictwem dokonywane są transakcje płatnicze.

Jaki antywirus wybrać?

Istnieje mnóstwo różnych programów antywirusów, które skutecznie chronią system przed zainfekowaniem. Przedstawiamy Ci kilka najpopularniejszych programów, które skutecznie uchronią Twój komputer przed infekcją. 

Bitdefender Total Security

Jest to program, który zyskał ogromne zainteresowanie w szczególności wśród użytkowników komputerów osobistych. Skutecznie wykrywa wszelkiego rodzaju zagrożenia, chroni zarówno przed malware, jak i przed ransomware. W ofercie posiada opcję ochrony rodzicielskiej, a także VPN czy firewall. Warto wspomnieć także o wynikach przeprowadzonych testów – Bitdefender Total Security nie wpływa negatywnie na wydajność systemu, nie obciąża go.

Kaspersky Internet Security

Kolejną opcją jest Kaspersky Internet Security przeznaczony do użytku domowego. Doskonale chroni komputer, zabezpiecza dokonywane w sieci transakcje płatnicze, stoi na straży prywatności użytkowników. Dostępny jest w różnych wersjach i nie wpływa negatywnie na wydajność komputera. Skutecznie chroni przed przeciekiem danych podczas dokonywania transakcji internetowych, zabezpiecza także prywatność w sieci i chroni przed śledzeniem i inwigilacją.

ESET NOD32 AntiVirus

ESET cechuje się dużą popularnością nie tylko ze względu na swoją skuteczność, ale także na łatwość obsługi. Chroni nie tylko przed typowymi wirusami, ale także przed phisingiem czy ransomware. Jest przykładem antywirusa prostego i minimalistycznego, która zawiera w sobie wszystko, co jest potrzebne do skutecznej ochrony. Dostępny jest w pakiecie od 1 do 4 stanowisk. 

Norton 360 Deluxe

To kolejna propozycja, która zakłada nie tylko skuteczne zabezpieczenie przed infekcjami ze stron internetowych, ale także zabezpieczenie kamerki internetowej. W pakiecie użytkownik otrzymuje aż 50 GB pamięci w chmurze, którą może wykorzystać do przechowywania kopii zapasowej swojego systemu. Norton to antywirus odpowiedni dla całej rodziny. Dostępny jest w pakiecie dla 5 stanowisk. 

Program antywirusowy do domu i pracy

Dobry program antywirusowy jest podstawą zarówno w domu, jak i w pracy. Zabezpieczenie komputera osobistego, jak i tego używanego do celów zawodowych jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa danych osobistych i wrażliwych. Zakup pakietu antywirusowego na większą liczbę stanowisk jest z pewnością najbardziej opłacalną inwestycją, pozwalającą na kompleksową ochronę danych w sieci. Programów antywirusowych jest oczywiście o wiele więcej, powyższe programy jednak cechują się wyjątkową skutecznością i popularnością wśród użytkowników, którzy zdecydowali się z nich korzystać. 

Przeczytaj również: Przechowywanie danych w chmurze

Polecamy produkty

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej