Jaki laptop poleasingowy do 2000 zł wybrać?

Jaki laptop poleasingowy do 2000 zł wybrać?

Co się dowiesz z artykułu:

Zakup laptopa używanego to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują sprzętu elektronicznego cechującego się wysokimi parametrami w stosunkowo niskiej cenie. Nowe urządzenia mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Okazuje się więc, że wybór komputera poleasingowego to sposób na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Budżet do 2000 zł pozwala na znalezienie funkcjonalnego modelu, który zagwarantuje skuteczne działanie przez długi czas. Dowiedz się, jakie laptopy w tym zakresie cenowym są warte uwagi.

Laptop poleasingowy — dlaczego warto się na niego zdecydować?

Na samym początku warto zdefiniować, czym właściwie jest laptop poleasingowy. W ten sposób określa się sprzęt, który wykorzystywany był do tej pory przez firmę na podstawie leasingu. Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, ponieważ pozwala przedsiębiorcom zaoszczędzić na wydatkach związanych z zakupem komputera. Spłacanie comiesięcznych rat okazuje się znacznie mniej dotkliwe niż jednorazowy zakup sprzętu za kilka tysięcy.

Laptopy poleasingowe są zazwyczaj używane przez 2-3 lata, a po zakończeniu umowy trafiają do dalszej sprzedaży. Aby mogły w pełni spełniać oczekiwania nowych właścicieli, są wcześniej gruntownie sprawdzane pod kątem technicznym i wizualnym. Dzięki temu nabywca używanego sprzętu może być przekonany o jego jakości i funkcjonalności.

Z zakupu używanego laptopa wynika kilka zalet, a jako najważniejszą z nich należy wskazać dobry stosunek jakości do ceny. Taki sprzęt trafia na rynek po odpowiedniej weryfikacji, dlatego też można mieć pewność, że będzie w pełni sprawny. Nabycie poleasingowego laptopa umożliwia więc korzystanie z urządzenia o dobrych parametrach za znacznie niższą cenę niż tę dotyczącą nowego sprzętu. Ponadto w wielu przypadkach laptopy poleasingowe są obejmowane gwarancją, która w zależności od sprzedawcy trwa od 12 do nawet 36 miesięcy. Aby mieć pewność co do okresu ochronnego, warto wcześniej zasięgnąć na ten temat informacji u wybranego dostawcy laptopów używanych.

Najlepsze laptopy poleasingowe do 2000 zł

Decydując się na zakup używanego laptopa, należy zwrócić uwagę na jego parametry z uwzględnieniem własnych oczekiwań odnośnie do urządzenia. Zależnie od potrzeb, sprzedawcy oferują szeroki wybór produktów, które cechują się wysoką wydajnością, a jednocześnie mają bardzo atrakcyjną cenę. Poszukując ciekawych modeli, warto zwrócić uwagę na:

  • HP Elite X2 1012 – to świetny wybór dla osób, które cenią sobie funkcjonalne, ale niewielkie urządzenia. 12,3-calowa matryca umożliwia wygodną pracę w każdych warunkach. Sercem tego laptopa jest wydajny, dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 7200U, który świetnie sprawdza się podczas korzystania ze standardowych programów do nauki lub pracy zdalnej. Zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 620 wspiera pracę procesora i umożliwia wyświetlanie obrazów w bardzo wysokiej jakości. Laptop ten można określić jako kompaktowe urządzenie pozwalające na wygodne korzystanie w różnych okolicznościach.

HP Elite x2 1012 G2

  • Dell Latitude 5580 – ten laptop to propozycja przede wszystkim dla dzieci i studentów. 15,6-calowa matryca daje możliwość wygodnego umiejscowienia sprzętu na biurku lub stoliku, dzięki czemu świetnie sprawdza się do zdalnej nauki. Wyposażenie w niezbędny port do podłączenia słuchawek, przejrzysty ekran, klawiaturę oraz myszkę umożliwia uzyskanie jak największej wygody podczas korzystania. Ponadto pamięć RAM 8GB i efektywny dysk SSD 256 GB pozwalają na instalację wymagających programów i gier.

Dell Latitude 5580

  • HP EliteBook 840 G4 – ten uniwersalny model spodoba się wszystkim użytkownikom, którzy aktywnie uczestniczą w internetowym życiu społecznym. Funkcjonalny, dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-6200U, zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 520 oraz dysk SSD o pojemności 256 GB i 8 GB pamięci RAM umożliwiają sprawne przeglądanie social mediów, uczestnictwo z zajęciach czy oglądanie filmów. Błyszcząca, dotykowa matryca doskonale obrazuje kolory i sprawia, że używanie tego laptopa jest naprawdę przyjemne,

HP EliteBook 840 G4 Core i5 2,6GHz 7300U

  • Fujitsu LifeBook U727 – to model skierowany do osób, które lubią urządzenia wyposażone w różne udogodnienia. Ten model ma niewielką, 12,5-calową, dotykową matrycę, która pozwala na korzystanie z komputera bez użycia myszki. Sprawdza się to szczególnie wśród miłośników rysowania i fotografowania. Matryca reagująca na dotyk upraszcza komputerową obróbkę zdjęć i grafik. Korzystanie z profesjonalnych programów graficznych do montażu filmów lub projektowania jest możliwe, dzięki wyposażeniu w 16 GB pamięć RAM oraz kartę SSD 256 GB

Laptop Fujitsu Lifebook U727 (VFY:U7270M47SBPL) 1

Wymieniony sprzęt to tylko kilka przykładów modeli, które dostępne są w atrakcyjnej cenie do 2000 zł. Jak się okazuje, bez problemu można znaleźć laptop poleasingowy o wysokich parametrach za niewielkie pieniądze. Używane komputery są wysoce funkcjonalne i w zupełności wystarczające dla większości użytkowników. Sprawdzą się zarówno podczas codziennego korzystania z internetu, jak i do nieco bardziej wymagających zadań, jak np. projektowanie wnętrz czy obróbka fotografii w specjalistycznych programach.

Polecamy produkty