Jaki komputer stacjonarny wybrać do biura?

Jaki komputer stacjonarny wybrać do biura?

Czego dowiesz się z tego wpisu:

 

Jaki komputer do biura?

 

Wyposażenie stanowiska pracy jest niezwykle istotne, aby możliwe było efektywne wykonywanie obowiązków służbowych. Wiele osób zastanawia się przed zakupem sprzętu, jaki komputer do biura będzie najlepszy. W takiej sytuacji często wybór dotyczy rodzaju urządzenia: stacjonarnego czy przenośnego laptopa. Wśród zalet tego pierwszego rozwiązania można wymienić:

 • odpowiednie dobranie wielkości ekranu do potrzeb pracownika

Im większa przekątna monitora, tym praca biurowa będzie przebiegać w bardziej komfortowych warunkach. Dlatego wiele właścicieli firm decyduje się na wyposażenie stanowiska w komputer stacjonarny, do którego bez trudności można dobrać odpowiedni rozmiar ekranu.

 • atrakcyjniejszy koszt niż w przypadku laptopów przenośnych

Co do zasady komputery stacjonarne kupisz w niższej cenie niż laptopy o podobnych parametrach. Dzięki temu szukając sprzętu do biura, można zaoszczędzić na wydatkach firmowych.

Ze względu na takie atuty wielu pracodawców decyduje się na zakup komputera stacjonarnego zamiast laptopa.

 

komputer stacjonarny do biura

 

 

Komputer stacjonarny do biura – na co zwrócić uwagę?

 

Zanim zdecydujesz się na zamówienie odpowiedniego sprzętu o pracy, warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

 • Stanowisko pracy

Zupełnie inne zapotrzebowanie, jeśli chodzi o moc procesora i RAM będzie mieć informatyk, księgowa czy asystentka dyrektora. Zatem przed zakupem komputera stacjonarnego do biura należy wziąć pod uwagę, jakie oprogramowanie będzie wymagane do pracy oraz jakie ma ono zapotrzebowanie sprzętowe.

 • Ilość miejsca

Komputery stacjonarne mogą mieć różne rozmiary – dlatego należy trzeba także pamiętać o tym aspekcie. W przypadku ograniczonego metrażu idealnie sprawdzi się sprzęt typu desktop, który umożliwia postawienia na nim monitora. Ma kształt prostokątnej skrzynki i zajmuje niewiele miejsca. Jeśli jednak możliwe jest wygospodarowanie większej ilości miejsca, doskonale sprawdzi się komputer stacjonarny do biura o obudowie w typie tower. Zazwyczaj bez trudności zamówisz odpowiednie biurko ze specjalną przegrodą na ten sprzęt.

 • Wydajność

Przed wyborem komputera stacjonarnego do biura należy przeanalizować, jak silny powinien być procesor oraz jaka ilość pamięci sprawdzi się w sprzęcie. Do obsługi programów pocztowych oraz pakietu oprogramowania do edycji tekstu i arkuszy kalkulacyjnych niezbędne minimum to 8 GB pamięci i procesor o przynajmniej dwóch rdzeniach. Należy jednak pamiętać, że im lepsze parametry tych części, tym sprzęt będzie wydajniejszy oraz szybszy. Warto również wziąć pod uwagę fakt, czy komputer stacjonarny podczas pracy generuje szum, który może powodować dyskomfort podczas wykonywania obowiązków służbowych. Cichy sprzęt będzie wyposażony w nowoczesne i wydajne chłodzenie, dzięki czemu charakteryzuje się on znacznie mniejszą emisją dźwięku.

 • Wygoda pracy

Ważny jest nie tylko sam komputer stacjonarny, ale również dodatkowe elementy, jakie będą podłączone do niego. W zależności od stanowiska pracy należy zatem dobrać jeden lub dwa monitory, które znacznie ułatwią wykonywanie obowiązków. Popularnym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach jest także zastosowanie klawiatury oraz myszki bezprzewodowej. Dzięki temu można zadbać o wygodę podczas pracy z komputerem.

 • Wielkość dysku

Kolejny aspekt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu, to wielkość dysku. Warto dobrać taką część, która zapewni odpowiednią ilość miejsca dla plików. Obecnie najpopularniejsze są dyski o pojemności od 500 GB do 1 TB. 

 • Estetyka

Wygląd obudowy również ma znaczenie, zwłaszcza jeśli dotyczy komputera stacjonarnego na stanowisku pracy w recepcji lub w dziale obsługi klienta. Najkorzystniej dobrać taki sprzęt, który będzie estetycznie prezentować się w zestawieniu z pozostałym wyposażeniem biura.

Zwracając uwagę na te elementy, łatwiej zamówisz odpowiedni komputer stacjonarny.

 

Komputery stacjonarne do biura – czy warto brać sprzęt poleasingowy?

 

Wielu właścicieli firm zastanawia się przy zakupie elektroniki, jaki sprzęt wybrać – nowy czy poleasingowy? Choć w przypadku tego pierwszego można liczyć na długą gwarancję, to jednak koszt inwestycji jest duży. Znacznie tańszym rozwiązaniem będzie wybór komputera stacjonarnego do biura poleasingowego. Zamówienie takiego sprzętu ma także inne atuty:

 • 12-miesięczna gwarancja – dzięki czemu w razie awarii komputera możesz liczyć na naprawę lub jego wymianę,

 • komputer stacjonarny sprawdzony przez profesjonalistów – elektronika poleasingowa przed sprzedażą podlega kontroli serwisowej, dzięki czemu otrzymane urządzenie jest w pełni sprawne i gotowe do działania,

 • możliwość zamówienia markowego komputera stacjonarnego od topowych producentów – dzięki atrakcyjnej cenie, kupisz sprzęt o znacznie lepszych parametrach niż w przypadku wyboru nowego urządzenia. Dzięki temu zadbasz o bardziej zaawansowane wyposażenie do firmy.

Dzięki takim zaletom coraz więcej właścicieli firm decyduje się na zakup poleasingowych komputerów stacjonarnych do biura. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie oszczędność oraz wysoką jakość. 

 

W naszej ofercie również znajdziesz monitory poleasingowe idealne do komputerów stacjonarnych!

 

Polecamy produkty