Zanim kupisz używany komputer z systemem Windows sprawdź czy oprogramowanie jest legalne! Wystarczą 3 proste kroki:

  • Poproś sprzedawcę o numer certyfikatu autentyczności (nie należy mylić z kluczem produktu, który nie powinien być udostępniany). Numer certyfikatu nie jest poufny i może być udostępniany celem weryfikacji. Z każdą licencją powiązana jest zazwyczaj jedna wersja językowa systemu, instalacja systemu Windows w innej wersji językowej jest naruszeniem warunków licencji i ma identyczne skutki prawne jak instalacja nielegalnego oprogramowania.

  • Zapytaj, czy masz możliwość ponownej instalacji systemu i w jaki sposób jest ona możliwa, czy na dokumencie będzie informacja o zakupionym oprogramowaniu. Na życzenie sprzedawca powinien również wpisać na dokumencie sprzedaży numery certyfikatów. Będziesz miał wówczas pewność, że sprzedawca odpowiada za sprzedany sprzęt i oprogramowanie.

  • Zadzwoń na infolinię firmy Microsoft (0 801 308 801), podaj numer certyfikatu i zapytaj jaka wersja językowa jest przypisana do komputera, który zamierzasz kupić.

  • Jeśli okaże się, że Certyfikat Autentyczności został wystawiony na inną wersje językową to masz pewność, że sprzedawca oferuje NIELEGALNE OPROGRAMOWANIE!!!
    Ponad 95% oferowanego w Polsce używanego sprzętu pochodzi z innych krajów, gdzie zostały wyposażone w systemy operacyjne w innych wersjach językowych. Możesz oczywiście Kupić komputer z np. hiszpańska wersją systemu ale... jeśli nie znasz tego języka to czy swobodnie będziesz korzystał z komputera?

  • To wszystko zajmie Ci tylko kilka minut, będzie kosztowało kilkanaście groszy ale dzięki temu unikniesz niemiłych niespodzianek, między innymi: zatrzymania, konfiskaty sprzętu, procesu karnego i wysokiej grzywny.

  • Firma ACTIVE-IT posiada status Microsoft Authorized Refurbisher co gwarantuje iż zawsze otrzymasz komputer z legalnym oprogramowaniem.
    Nośniki instalacyjne w postaci płyt DVD dla zregenerowanych komputerów nie są już produkowane i nie będą dostępne. Użytkownik ma możliwość utworzenia nośników instalacyjnych lub nośników odzyskiwania systemu we własnym zakresie, zgodnie z warunkami umowy licencyjnej na oprogramowanie.

Pamiętaj: to Ty odpowiadasz za NIELEGALNE OPROGRAMOWANIE!!