Czy wiecie co to za maszyna?

Czy wiecie co to za maszyna?

To dziwaczne urządzenie służy nam do niezwykle skutecznego… czyszczenia wnętrza komputerów. Jednoczesny nadmuch i odciąg powietrza w połączeniu z pistoletem na sprężone powietrze potrafi przywrócić idealną czystość każdej maszynie. Czyszczenie obudowy i wnętrza komputera to pierwszy z wielu etapów, które przechodzi każdy komputer. Wszystko po to abyś otrzymał wysokiej jakości sprzęt w idealnym stanie technicznym, który będzie pracował przez długie lata.

Dlaczego to takie ważne?

Porównajcie te zdjęcia, którą maszynę wolelibyście kupić?

   

To zdjęcia tej samej maszyny przed czyszczeniem i po. Zwykłym odkurzaczem nigdy nie osiągnie się takiego efektu.

Czy to rozwiązanie jest ekologiczne?

Oczywiście, troska o środowisko jest dla nas bardzo ważna, dlatego nasz sprzęt wyposażyliśmy w filtry klasy F7 (zatrzymuje 90..95% pyłu PM10 i praktycznie 100% zwykłego kurzu). Filtry zbierają naprawdę dużo zanieczyszczeń i codziennie musimy je czyścić lub wymieniać. Oczywiście przy takich operacjach konieczne jest również wyposażenie pracownika w sprzęt ochronny (maska, okulary, ochronniki słuchu itp.). Gdy przyjdzie Wam czyścić wnętrze komputera sprężonym powietrzem pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa.

Czy to jest bezpieczne dla sprzętu?

Tak, bardzo dużo zależy od sposobu czyszczenia, nie wolno np. za mocno rozpędzać wentylatorów gdyż spowodować to może uszkodzenie łożysk a w skrajnych wypadkach nawet urwanie łopatek. Cały wykorzystywany sprzęt musi być uziemiony, utrzymywana musi być odpowiednia wilgotność w pomieszczeniu aby zapobiec powstawaniu ładunków elektryczności statycznej. O ochronie ESD (przed ładunkami elektryczności statycznej) i celu w jakim się te rozwiązania stosuje opowiemy w innym artykule.

Po co to wszystko?

Oprócz aspektów estetycznych – mało kto lubi brudne urządzenia i sprzęty, bardzo ważne są dwie sprawy:

  • komponenty zakurzonych komputerów nie są prawidłowo chłodzone, zgodnie z zamierzeniem producenta, przez co mogą ulec przegrzaniu i uszkodzeniu
  • przepływ powietrza przez zakurzone wnętrze obudowy może powodować powstawanie ładunków elektryczności statycznej, które mogą zbierać się na „kłakach” i okresowo powodować wyładowania bezpośrednio do komponentów płyty głównej, dysku twardego i innych modułów

Wyładowania elektryczności statycznej są bardzo częstą przyczyną uszkodzeń komputerów, warto więc zadbać o czystość wnętrza komputera aby oszczędzić sobie przyszłych wydatków.

Serwis KomputeryMarkowe.pl dba o to abyście byli zadowoleni z zakupionego sprzętu, dlatego z niezwykłą dbałością i starannością podchodzimy do całego procesu przygotowania sprzętu do sprzedaży.
Każdy etap przygotowania jest u nas dokładnie zdefiniowany i wykonywany z dużą starannością, począwszy od czyszczenia poprzez testy, instalację oprogramowania aż po pakowanie i wysyłkę.
Oczywiście sprzęt elektroniczny może się zepsuć, jednak dzięki starannemu przygotowaniu do pracy zmniejszamy to ryzyko do minimum.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o tym jak przygotowujemy komputery to koniecznie odwiedźcie nasz blog komputerowy, w kolejnych artykułach opowiemy o innych etapach przygotowywania komputerów.

Z pozdrowieniami

zespół KomputeryMarkowe.pl

Polecamy produkty