Różnice między klasą sprzętu A i B

Różnice między klasą sprzętu A i B

Inwestycja w używany sprzęt komputerowy to rozsądne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Dzięki temu są oni w stanie zaoszczędzić dodatkowe środki dla firmy, kupując jednocześnie więcej urządzeń lub lepszej jakości. W wielu przypadkach wyposażenie poleasingowe jest dosłownie nowe i nie posiada żadnych śladów użytkowania. Warto jednak zwrócić uwagę na klasę sprzętu, która jest w stanie powiedzieć nam mnóstwo istotnych rzeczy na temat konkretnego modelu. Jaka jest różnica między klasą A i B? Przekonajmy się o tym już teraz. 

Główne różnice wynikające z klasy sprzętu

Komputery Markowe to firma, która w swojej ofercie posiada tylko i wyłącznie asortyment klasy A/A+. Oznacza to, że są to komputery poleasingowe, laptopy poleasingowe, monitory, drukarki i inne konstrukcje w idealnym stanie wizualnym oraz technicznym. 

Warto zaznaczyć, że wyposażenie z klasą A/A+ w naszej ofercie przechodzi przez szczegółowy proces przygotowawczy, nim finalnie trafi do sprzedaży. Klienci otrzymują zatem pewność, że: 

  • sprzęt został poddany czyszczeniu wnętrza i obudowy (w tym układ wentylacyjny, co obniża ryzyka zatarcia lub przegrzania), 
  • sprawdzane zostały podzespoły funkcjonalne i w razie potrzeby są one wymieniane na nowe, 
  • przeprowadzono kompleksowe testy elektroniki przy pomocy sprzętu UltraX,
  • system operacyjny został przeinstalowany w bezpiecznym środowisku, co gwarantuje ochronę przed złośliwym oprogramowaniem,
  • wykonano testy funkcjonalne końcowe i zapakowano urządzenia w bezpieczny oraz gruby karton ochronny. 

Czy to znaczy, że klasa B jest gorsza? Niestety, tak – dlatego w sklepie Komputery Markowe na próżno szukać takich urządzeń. Klasa B to asortyment z widocznymi i ewidentnymi śladami użytkowania, które często wskazują na zaniedbanie sprzętu – co z kolei prowadzi do obniżonej żywotności podzespołów, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Najczęściej pojawiające się wady, to: pęknięcia lub wyszczerbienia obudowy, zarysowania, white spoty widoczne na matrycy komputera, zadrapania lub wgniecenia. Teoretycznie są to jedynie zmiany estetyczne, lecz należy pamiętać, że w praktyce mogą one mieć realny wpływ na wytrzymałość obudowy lub nawet zaburzoną pracę poszczególnych podzespołów. Znaczące ślady użytkowania świadczą także o nadmiernej eksploatacji sprzętu.

Może jednak A+?

Urządzenia z klasą A+ to konstrukcje, które nie posiadają żadnych śladów użytkowania i nigdy nie miały wymienianych elementów funkcjonalnych (np. zawiasów w przypadku laptopów lub przycisków). Z czystym sumieniem można uznać, że to produkty nowe, dlatego doskonale sprawdzą się w przypadku osób o wygórowanych wymaganiach.

Co z systemem operacyjnym?

Nie planujesz instalacji Linuxa na wybranym komputerze i nie dysponujesz oryginalnym Windowsem? Lepiej więc od razu zamówić urządzenie z systemem operacyjnym. Jeśli robisz zakupy w Komputery Markowe, otrzymujesz gwarancję, że oprogramowanie będzie oryginalne, ponieważ firma jest autoryzowanym sprzedawcą firmy Microsoft. Posiadasz więc w zestawie certyfikat autentyczności Windows 10 dla zregenerowanych komputerów. Jest to najlepsze świadectwo jakości, które może otrzymać konsument. 

Co z produktami Apple? Jako że marka z nadgryzionym jabłkiem w logo nie przewiduje instalacji na ich produktach innego systemu operacyjnego niż ten dedykowany, użytkownicy analogicznie otrzymują oprogramowanie w pakiecie. 

Masz pytania? Nie czekaj i skontaktuj się z zespołem Komputery Markowe. Specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania i przedstawią ofertę, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb.

Polecamy produkty

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej