Jaki laptop wybrać do pracy zdalnej?

Jaki laptop wybrać do pracy zdalnej?

Co dowiesz się z artykułu:

Dobry laptop do pracy zdalnej – jak go wybrać?

Wbrew pozorom zasady wyboru laptopa do pracy zdalnej nie różnią się diametralnie od tych, które warto stosować podczas zakupu sprzętu przeznaczonego do innych celów. Wydajne podzespoły, pojemna pamięć operacyjna czy wysokiej jakości procesor to elementy istotne w każdym sprzęcie komputerowym, nie tylko tym, który będzie służył do pracy z domu. Dlaczego jednak warto wybrać laptop, a nie komputer stacjonarny?

Na pozór może wydawać się, że tradycyjny pecet lepiej sprawdzi się podczas pracy z domu. Warto jednak wziąć pod uwagę, że laptop zapewnia znacznie większą mobilność. Jeśli nawet nie planujesz zabierania go w liczne podróże, to ułatwi on choćby zaaranżowanie przestrzeni do pracy w mieszkaniu. Bez trudu przeniesiesz go do innego pomieszczenia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możesz także zabrać go ze sobą do biura, na przykład aby przedstawić prezentację, bez konieczności przesyłania potrzebnych plików czy przenoszenia ich na pendrive. Laptopy do pracy zdalnej zapewniają maksymalną wygodę oraz elastyczność w wykonywaniu obowiązków. 

Jeśli zatem szukasz dobrego laptopa do pracy zdalnej, zwróć uwagę na sprzęt producentów uznawanych za liderów w branży komputerowej. Wśród polecanych firm znajdują się między innymi Hewlett Packard, Lenovo, Huawei czy Apple. Każda z nich oferuje szeroki wybór różnorodnych modeli. Przeglądając parametry poszczególnych produktów, możesz dobrać urządzenie, które najlepiej dopasujesz do swoich potrzeb. 

Jaki laptop do pracy zdalnej sprawdzi się najlepiej?

Zwykle laptop do pracy zdalnej jest wykorzystywany także do innych celów, na przykład przeglądania Internetu czy oglądania filmów w wolnym czasie. Spędza się przy nim wiele godzin w ciągu dnia, dlatego warto zadbać o pełen komfort użytkowania. Co na niego wpływa? Oprócz parametrów stricte użytkowych, takich jak wydajność i szybkość działania, warto zwrócić uwagę także na pozostałe właściwości. 

Istotny jest między innymi rodzaj matrycy, który przekłada się na jakość obrazu. Im lepsze odwzorowanie kolorów, kontrast i szybkość reakcji, tym mniej męcząca będzie praca przy komputerze. Zwróć także uwagę na klawiaturę. Powinna być wygodna, aby wielogodzinne naciskanie klawiszy nie męczyło Twoich palców i nadgarstków. W laptopach do pracy zdalnej szczególnie korzystnym rozwiązaniem są ciche przyciski, dzięki którym możesz pracować, nie przeszkadzając domownikom.

Laptopy do pracy zdalnej – przekątna ekranu

Przekątna ekranu jest bezpośrednio związana z wymiarami całego urządzenia. Jak zatem dobrać parametry laptopa do pracy zdalnej? Trudno podać jednoznaczną odpowiedź, ponieważ wiele zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli nie planujesz zabierania laptopa poza dom, albo będziesz robić to jedynie sporadycznie, warto wybrać urządzenie o większym ekranie. Zapewni lepszy komfort pracy, a przede wszystkim praca przy nim nie będzie obciążająca dla oczu.

Dla osób, które często podróżują lub pracują w trybie hybrydowym (kilka dni z domu, kilka dni z biura), lepszym wyborem będzie laptop do pracy zdalnej wyposażony w mniejszy ekran. Taki sprzęt będzie lżejszy i poręczniejszy, a przez to łatwiejszy w transporcie. Warto pamiętać, że przekątna ekranu nie wpływa na inne parametry urządzenia. Bez trudu można kupić dobry laptop do pracy zdalnej w niewielkim rozmiarze. 

Polecamy produkty

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Czy wiesz, że nasz sprzęt oferujemy w klasie jakościowej A/A+ ?

Dowiedz się więcej