Czy warto kupić laptopa z dotykowym ekranem?

Czy warto kupić laptopa z dotykowym ekranem?

Co się dowiesz z artykułu:

Jeszcze do niedawna laptopy z dotykowym ekranem były bardzo drogie – z tego względu wybierali je nieliczni. Dziś ich ceny są o wiele przyjaźniejsze dla portfela, przez co urządzenia te stają się coraz popularniejsze. Takie komputery są przy tym nowoczesne, funkcjonalne, a niektóre modele mają parametry, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto wybrać taki laptop!

Jakie rodzaje laptopów z dotykowym ekranem są dostępne w sklepach?

Od momentu, gdy te nowoczesne komputery pojawiły się na sklepowych półkach, minęło sporo czasu. Producenci, chcąc zaskoczyć klientów i spełnić wyśrubowane wymagania użytkowników, nie spoczywali na laurach. Dlatego też dziś laptopy, z których można korzystać, dotykając ich ekranu, występują w kilku wariantach. Są to:

   • standardowe model z dotykową matrycą – wyglądają one jak tradycyjne komputery przenośne – mają taką samą konstrukcję. Ponadto ich parametry są zbliżone do klasycznych laptopów;
   • laptopy konwertowalne – są to nowoczesne, funkcjonalne modele. Tym, co je odróżnia od tradycyjnych komputerów przenośnych, jest ekran, którego położenie można zmieniać – matrycę możesz obrócić lub odchylić o 360°. Są też takie laptopy, które składają się z osobnej stacji dokującej – jest nią klawiatura – oraz z dotykowego ekranu. Możesz z nich korzystać jak z tabletu.

Laptopy z dotykowym ekranem różnią się od siebie także parametrami, wielkością matrycy. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, zastanów się, czy sprzęt ten spełni twoje oczekiwania co do wygody użytkowania, szybkości, pojemność dysku twardego. 

Jak wybrać odpowiedni laptop z dotykowym ekranem?

Taki laptop może stać się twoim ulubionym narzędziem pracy, zapewnić ci mnóstwo rozrywki, jednak pod warunkiem, że wybierzesz model skrojony na miarę swoich potrzeb. Dlatego wybierając komputer przenośny z dotykowym ekranem, weź pod uwagę:

   • czy będziesz go wykorzystywać w domu, czy ma być to urządzenie, które będziesz zabierał ze sobą do pracy, na uczelnię

Jeżeli szukasz sprzętu do biura lub do domu, wybierz komputer z dużym ekranem – taki model będzie bardzo wygodny podczas użytkowania. Natomiast jeśli myślisz o tym, aby kupić laptop, który zmieści się do aktówki, torebki, plecaka, postaw na sprzęt z wyświetlaczem o przekątnej 13 lub 14 cali. W tym przypadku będzie dla ciebie istotna także waga sprzętu – warto, aby była ona jak najniższa;

   • parametry techniczne

Szybki procesor, pojemny dysk twardy i odpowiednia ilość pamięci RAM są bardzo ważne, ale to nie jedyne, no co powinieneś zwrócić uwagę. Pamiętaj też, że to od tego, jaką jakość będzie miał wyświetlany obraz, zależy komfort podczas korzystania z komputera. Dlatego postaw na laptop z ekranem dotykowym, w którym zastosowano np. technologię 4K, IPS, MV.

Jakie zalety mają laptopy z dotykowym ekranem?

Smartfony z dotykowym wyświetlaczem na stałe zastąpiły telefony komórkowe z klawiaturą numeryczną. Stało się tak, gdyż korzystanie z takich modeli jest o wiele wygodniejsze. To samo dotyczy laptopów z dotykowym ekranem. Takie komputery przenośne:

   • to propozycja dla tych, dla których tablet to za mało

Tablet może być doskonałym narzędziem pracy – sprzęt ten jest szybki, poręczny i wygodny w obsłudze. Bywa jednak, że w niektórych sytuacjach przydaje się klawiatura. Dlatego też laptopy z dotykowym ekranem to kompromis między tabletem a tradycyjnym, przenośnym komputerem;

   • mają wyśrubowane parametry techniczne

Nowoczesne komputery zapewniają wysoką jakość obrazu. Dlatego mają wszechstronne zastosowanie – sprawdzą się podczas prac biurowych, ale też w czasie oglądania filmów;

   • są idealne dla najmłodszych

Laptop z dotykowym ekranem będzie „rósł” wraz z dzieckiem. Najpierw może stanowić tablet, który będzie wykorzystywany do grania czy oglądania bajek, a z biegiem czasu może stać się przydatny podczas nauki.

Tego typu sprzęt to także urządzenia 2w1. Wybierając odpowiedni model, można stać się właścicielem nowoczesnego laptopa i niezwykle wygodnego w obsłudze tabletu. To komputery stworzono z myślą o tych, dla których szczególnie liczy się funkcjonalność sprzętu.

Laptopy z ekranem dotykowym – ceny

Kiedy takie komputery pojawiły się w sklepach, ich cena mogła przerażać. Jednak dziś kosztują niewiele więcej od standardowych modeli. Ponadto to, ile kosztuje laptop z dotykowym ekranem, zależy od jego parametrów. Możesz znaleźć model, za który zapłacisz mniej niż 3 tys. zł i taki, którego cena będzie niemal dwukrotnie wyższa.

Jeśli szukasz sprzętu, na który wydasz mniej, pomyśl o laptopie poleasingowym. To zwykle komputery, które były używane przez krótki czas, dlatego są w doskonałym stanie. Ich cena jest też bardzo przystępna – kosztują one niekiedy nie więcej niż 1 tys. zł.

Laptop z dotykowym ekranem może z powodzeniem zastąpić tradycyjny komputer przenośny. Będzie on jednocześnie nowoczesnym, wygodnym tabletem – idealnym do pracy, nauki, rozrywki. Oprócz tego z takiego sprzętu można komfortowo korzystać – zapewnia to dotykowa matryca. Sprawdź też, jak bezpiecznie przewozić laptopa.

 

 

Polecamy produkty