Licencje elektroniczne dla komputerów używanych

Licencje elektroniczne dla komputerów używanych

Co dowiesz się z artykułu:

Jako pierwsza firma w Polsce wprowadzamy do sprzedaży komputery zregenerowane z cyfrowymi licencjami dla systemu Windows 10. Licencje cyfrowe z czasem całkowicie zastąpią tradycyjne naklejki COA (Certificate Of Authenticity) zapewniając większy poziom bezpieczeństwa.

Komputery z cyfrowymi licencjami można odróżnić po dedykowanej holograficznej naklejce GMRL (Genuine Microsoft Refurbisher Label), która będzie dostępna wyłącznie ze zregenerowanym sprzętem komputerowym. Etykieta ta potwierdza nabycie sprzętu z prawidłowo licencjonowanym oprogramowaniem Microsoft Windows 10.

Żegnamy certyfikaty autentyczności

Licencje są przez nas instalowane i raportowane do producenta zgodnie z procedurą OA 3.0 (OEM Activation 3.0), tą samą, której używają wszyscy producenci nowego sprzętu komputerowego. Klucze produktu pochodzą bezpośrednio od producenta i dostarczane są poprzez dedykowane narzędzia zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Licencje te nie mają nic wspólnego z nielegalnymi kluczami dostępnymi na wielu portalach aukcyjnych czy w sklepach internetowych, o których możecie poczytać na naszym blogu.

Licencje elektroniczne zapewniają szereg korzyści

  • brak możliwości fizycznego uszkodzenia klucza produktu na certyfikacie,
  • brak konieczności wpisywania klucza produktu podczas procedury aktywacji systemu,
  • automatyczna aktywacja licencji po podłączeniu do Internetu,
  • bezpieczeństwo licencji (nie jest możliwa jej kradzież i użycie na innym komputerze),
  • automatyczna aktywacja po ponownej instalacji oprogramowania,
  • powiązanie licencji ze sprzętem już na etapie jej instalacji (a nie jak dotychczas przy aktywacji),
  • bezproblemowy zwrot lub wymiana licencji w przypadku naprawy lub wymiany sprzętu,
  • gwarancja legalności oprogramowania (pochodzi od autoryzowanego partnera Microsoft).

Bez wchodzenia w zbytnie szczegóły techniczne proces instalacji licencji elektronicznych wygląda tak:

Proces wdrażania licencji cyfrowych

Licencja elektroniczna instalowana jest poprzez slmgr /ipk w rejestrze systemowym, nieco inaczej niż u producentów OEM gdzie instalowana jest w oprogramowaniu wewnętrznym (tzw. firmware).
Nie jest to jednak koniec procedury gdyż w następnej kolejności zostaje ona powiązana ze sprzętem poprzez przygotowanie i wygenerowanie raportu CBR (Computer Build Report) za pomocą OA3Tool.
Raport CBR zawiera tzw. Hardware Hash czyli unikalny identyfikator komputera tworzony na podstawie informacji o poszczególnych jego składnikach.
CBR jest przesyłany do Microsoftu i dopiero po akceptacji włączana jest możliwość aktywacji dla konkretnego klucza - zwykle zajmuje to od 1..4 godzin.
Każda aktywacja licencji elektronicznej odbywa się automatycznie, po podłączeniu do Internetu, również po ponownej instalacji systemu.
Licencja jest powiązana z komputerem poprzez Hardware Hash, dlatego też kolejne aktywacje po ponownej instalacji systemu nie wymagają wpisania klucza produktu.

Każda licencja cyfrowa ma swój unikalny identyfikator, który, tak jak w przypadku tradycyjnych certyfikatów, znajdziesz na dokumencie sprzedaży.

Jako jedna z niewielu firm posiadających autoryzację MAR od dwóch lat braliśmy udział w programie pilotażowym licencji cyfrowych zdobywając potrzebną wiedzę i doświadczenie. Wypracowane przez nas metody działania zapewniają najwyższą jakość oraz zachowanie standardów bezpieczeństwa dla dostaw licencji cyfrowych.

Wybierając autoryzowanego dostawcę firmy Microsoft masz pewność, że wraz z zakupionym sprzętem zawsze otrzymasz prawidłowo licencjonowane oprogramowanie.

Polecamy produkty